Ющенко ветував закон про референдум

Президенту не сподобалася ідея, щоб зміни до Конституції виносила на референдум Верховна рада.

Президент Віктор Ющенко ветував закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений парламентом 5 червня.

Як повідомила представниця глави держави Марина Ставнійчук, в чинній редакції – яка "повністю ігнорує волю народу при проведенні всеукраїнського референдуму" – президент ніколи не підпише документ.

"Закон потребує значного змістовного доопрацювання з метою відтворення у ньому базових європейських демократичних стандартів щодо проведення референдумів. Йдеться, зокрема, про встановлення чітких вимог до питання, яке виноситься на референдум", - зазначила Ставнійчук.

Вона наголосила, що закон фактично допускає проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питань правозастосовчого, виконавчого характеру, які належать, зокрема, до повноважень судів, органів прокуратури, слідства, органів виконавчої влади тощо, а також щодо висловлення недовіри будь-якому органу державної влади.

А такий підхід, на думку президента, не відповідає конституційним засадам поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову. Крім того, Ставнійчук нагадала про рішення Конституційного суду, яке тлумачить, що чинна Конституція не передбачає інституту висловлення недовіри на всеукраїнському референдумі, в тому числі проголошеному за народною ініціативою, парламенту чи будь-якому іншому органу державної влади.

Також Ющенко вважає неконституційним норму, за якою Верховну раду наділено повноваженнями призначати всеукраїнський референдум про схвалення нової редакції Конституції України.

Зауваження в Секретаріаті президента викликали і положення закону, що встановлюють обов'язок глави держави проголосити всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо під вимогою про його проведення підписалося не менше ніж три мільйони громадян України, які мають право голосу, та за умови, що підписи під цією вимогою зібрано не менше як у двох третинах областей і не менше як по сто тисяч підписів у кожній області.

"За цим законом президент зобов'язаний видати відповідний указ протягом семи днів з дня отримання постанови ЦВК про загальні підсумки збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму. Однак такий законодавчий припис викладено без урахування згаданої правової позиції Конституційного суду, згідно з якою, зокрема, президент має здійснювати перевірку щодо відповідності Конституції питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою", - пояснила Ставнійчук.

Суттєві зауваження в неї викликали і норми закону щодо безпосередньої процедури організації й проведення референдуму.

"Не можуть бути підтримані також положення закону, які визначають правові наслідки всеукраїнського референдуму", - підкреслила вона.

В цьому пункті незаконним президент вважає те, що "серед правових наслідків всеукраїнського референдуму передбачено, зокрема, обов'язковість для розгляду його результатів державними органами, до компетенції яких належить питання прийняття відповідних рішень".

Ставнійчук підкреслила, що за правовими нормами, результати народного волевиявлення, отримані через референдум, є обов'язковими; рішення, прийняте на всеукраїнському референдумі, є остаточним і не потребує затвердження або схвалення Верховною радою чи будь-якими іншими органами державної влади України.

З огляду на перелічені та багато інших зауважень президент повернув закон "Про всеукраїнський референдум" парламенту на повторний розгляд зі своїми відповідними пропозиціями.

Читайте також:

Ющенко знайшов підстави для розпуску Ради

Ющенко погрожує оголосити референдум на захист Конституції

ПР: ЄС дав "максимально негативну" оцінку Конституцїі Ющенка

Ющенко хотів би повернути всю владу президенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: