Ющенко ветував закон про вибори через турботу про українців за кордоном

У Секретаріаті глави держави пояснили, що ветований закон не гарантував прозорого проведення президентських виборів.

Президент Віктор Ющенко ветує закон про вибори, оскільки він є підставою для впливу на результати голосування.

Про це заявила заступник глави президентського Секретаріату Марина Ставнійчук. "Проблема пов'язана з тим, що громадянам, які під час перебігу та проведення виборів перебувають за кордоном, не забезпечується виборче право. Це необхідно усувати з закону", - пояснила вона.

"Друга серйозна проблема пов’язана з тим, що за цією редакцією не буде відкритий, прозорий виборчий процес – це порядок формування і діяльності виборчих комісій", - також зазначила Ставнійчук.

"Третя проблема пов’язана зі списками виборців, з функціонуванням державного реєстру виборців", - додала вона і пояснила, що проблемою є також дозвіл змінювати списки виборців у день голосування, що є "серйозною проблемою фальсифікацій і зловживань виборів".

Також чиновниця наголосила, що згідно із законом, ухваленим депутатами, відсутній належний механізм оскарження виборів.

"І остання проблема, яка серйозно впливатиме на перебіг виборчого процесу та встановлення його результатів, - це проблема процедури встановлення результатів виборів", - додала Ставнійчук.

Нагадаємо, Віктор Ющенко наклав вето на нову редакцію закону про вибори президента України, ухвалену в липні. Зміни в законі полягали у скороченні термінів проведення виборчої кампанії зі 120 до 90 днів, підвищення застави для кандидатів у президенти до 2,5 мільйона гривень. Крім того, депутати ліквідували інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на посаду президента і внесли низку змін.

21 серпня Верховна рада збереться на ініційовану БЮТ позачергову сесію, щоб подолати вето Ющенка.

Крім того, депутати збираються подолати вето президента на виділення майже 10 мільярдів гривень нацбанку на підготовку до Євро-2012.

Читайте також:

Ющенко відмовився обирати президента за новими правилами

Секретаріат президента прогнозує зрив виборів через БЮТ і регіоналів

Партія регіонів: Ющенко ветував закон про вибори

ЦВК готовий відкрити виборчу кампанію на 30 днів раніше

ВідеоЮщенко ветував закон через українців за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: