Ющенко: від Росії залежить, чи почнеться війна у Криму

Ющенко допускає, що Крим може від'єднатися, але вся вина за це, на його думку, ляже на Росію, яка провокує конфлікт і не виконує домовленостей.

Президент Віктор Ющенко прокоментував заклики росіян в Криму про підтримку Москвою від'єднання півострова шляхом війни з вищим українським керівництвом.

"Яким чином ситуація в Криму розвиватиметься далі, багато в чому залежить від позиції Росії. Вже в 1993 році Державна Російська дума оголосила портове місто Севастополь російським містом. Це було офіційне рішення, і воно все ще дійсне. Це рішення демонструє, що існують сили, які розраховують на дестабілізацію Криму", - сказав глава держави.

Ющенко нагадав, що є базовий договір і 4 додаткових протоколи про тимчасове перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території Криму, при цьому частка домовленостей не виконується.

Зокрема, багато земельних ділянок, зайнятих військовослужбовцями, використовують не за призначенням.

Крім того, за словами Ющенка, не врегульовано функціонування 134 маяків для навігації, які знаходяться на території України.

"Росія зайняла ці споруди просто як конфісковане майно. Якщо вони всі дійсно використовуються для потреб флоту, то необхідно про це підписати з нами угоду", - вважає президент.

На думку Ющенка, Україна також повинна мати право контролювати кількість і об'єм російської військової присутності на її території, щоб вона не нарощувалися без згоди української сторони.

В той же час він підкреслив, що "жодна країна, біля якої є іноземні військові бази, не може відмовитися від цього на користь своєї власної безпеки".

Ющенко також не виключає існування потенційних загроз від'єднання Криму від України, проте не бачить для цього причини усередині української держави.

Читайте також:

Соціалісти пророкують появу незалежної кримсько-татарської республіки

Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

Затулін вимагає віддати Крим Росії

Суд не дав забрати в України Крим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: