Ющенко видасть указ про чесні та відкриті вибори

Секретаріат президента збирається спеціальним документом регламентувати нормальне проведення виборчої кампанії в Україні.

Секретаріат президента готує указ про проведення чесних і відкритих виборів глави держави, повідомила заступник глави СП Марина Ставнійчук.

"Готуються пропозиції для указу щодо чесних і відкритих виборів, які спрямовані, насамперед, на широке залучення громадськості до контролю над ходом виборчого процесу", - розповіла вона.

За словами Ставнійчук, якщо президент Віктор Ющенко схвалить цей проект указу, він буде виданий до початку виборчої кампанії.

Ставнійчук також прокоментувала ситуацію з публічним контролем над ходом виборів. "На жаль, законодавець відмовився від внутрішнього публічного контролю, насамперед, від контролю над ходом виборчого процесу тих громадських організацій, які спеціалізуються на питаннях демократичності й прозорості виборів", - відзначила заступник глави Секретаріату.

Крім публічного контролю, проект указу, за словами Ставнійчук, буде спрямований на забезпечення якості списків виборців.

"В умовах, коли практично ми починаємо спостерігати наступ на свободу слова, дуже важливо, щоб і засоби масової інформації мали можливість реально отримувати інформацію про хід виборчого процесу і, звісно, надавати її людям", - сказала Ставнійчук, говорячи про основні напрямки документу.

"Четвертим напрямком є питання матеріально-фінансового забезпечення виборів та участі, сприяння державних адміністрацій органів виконавчої влади виборчому процесу, забезпеченню виборчих процедур", - сказала вона.

Також Ставнійчук повідомила, що Міністерство закордонних справ за дорученням СП направило запрошення Місії ОБСЄ "на довгострокове і короткострокове спостереження за ходом виборчого процесу".

Нагадаємо, нещодавно Ющенко заявив, що впевнений у своїй перемозі на президентських виборах, що відбудуться 17 січня.

На переконання глави держави, його політика та досягнення, зокрема встановлення демократії та свободи слова, мають популярність серед українців.

Раніше Ющенко оскаржив нову редакцію закону про вибори президента, ухвалену Верховною радою, в Конституційному суді.

Читайте також:

Ющенко оскаржив у КС поправки до закону про вибори президента

Ющенко впевнений у своїй перемозі на виборах

Ющенко: я думаю не про вибори, а про своїх дітей

Ющенко: вибори визначать - повертатися у колонію чи йти в Європу

ВідеоЮщенко видасть указ про чесні вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: