Ющенко видав указ про святкування перемоги над росіянами

Віктор Ющенко доручив уряду забезпечити святкування перемоги Українських січових стрільців над російською армією у 1915 році.

Президент Віктор Ющенко видав указ про відзначення у 2010 році 95-річчя перемоги Українських січових стрільців (УСС) над російськими військами у битві на горі Маківка.

Згідно з указом глави держави, Кабмін має забезпечити "відновлення історичної правди та національної пам'яті" шляхом висвітлення діяльності УСС.

Зокрема, указом передбачено проведення у Києві, Львові та інших українських містах, проведення наукових конференцій, організацію тематичних виставок та видання наукової і науково-популярної літератури про діяльність січових стрільців. Має бути створено документальний фільм про діяльність УСС і випущено поштову марку і конверт, присвячені 95-й річниці перемоги стрільців на горі Маківка.

Ющенко також доручив уряду, Раді міністрів Криму та місцевій владі вивчити питання та вжити заходів щодо найменування чи перейменування в установленому порядку вулиць, проспектів, майданів, військових частин, навчальних закладів на честь Українських січових стрільців.

Держкомітету телебачення та радіомовлення разом з Українським інститутом національної пам'яті президент розпорядився забезпечити широке висвітлення вищезазначених заходів у ЗМІ, а також організувати цикли тематичних теле- і радіопередач, виступи провідних учених та представників громадськості.

Військові підрозділи Українських січових стрільців були сформовані під час Першої світової війни за національною ознакою з українців, що проживали на території Австро-Угорщини. Спочатку УСС входили до армії Австро-угорської імперії, а згодом січові стрільці склали кістяк Української Галицької армії, яка захищала Західноукраїнську народну республіку.

Читайте також:

Польське воєводство засудило "злочинців ОУН і УПА за геноцид"

Тягнибок: Друга Світова була війною за Україну

Мєдвєдєв: Україна оголошує героями нацистських поплічників

Німеччина має доплатити за Першу світову війну 56 млн євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: