Ющенко відкидає зовнішній фактор впливу на вибори в Україні

Вибори президента України - це суверенне право українського народу.

Президент України Віктор Ющенко впевнений, що зовнішній фактор не може вплинути на хід президентської кампанії в Україні.

Таку думку він висловив, виступаючи перед членами Ради зовнішніх відносин 21 вересня у Нью-Йорку.

За словами Ющенка, сьогодні, коли до президентських виборів залишилось декілька місяців, дуже важливий період для України. "Вибори президента України - це суверенне право українського народу. Це суверенне право, що ніякого тиску – ні інформаційного, ні політичного, ні дипломатичного - ми б не хотіли мати ні від кого", - наголосив він.

Водночас Ющенко зауважив, що в Україні існує "п’ята колона" політиків, які б хотіли зовнішнього тиску на Україну, мати фінансову або інформаційну підтримку з боку Росії тощо. "Я цього не приймаю як громадянин, як президент, знаєте це ті рудименти лакейства, які ще залишились від часу, коли Україна була колонією", - зауважив він, висловивши жаль, що не всі українські політики живуть українською національною ідеєю.

Президент висловив переконання, що попри те, що тиск сусідів не буде зменшуватись, він буде все менше мати вплив на людей.

Нагадаємо, 21 вересня Віктор Ющенко прилетів з офіційном візитом до США. Там він планує провести низку зустрічей зі світовими лідерами, обговорити пріоритети внутрішньої та зовнішньої політики України, а також підняти тему вшанування пам'яті жертв фашизму та Голодомору.

Навіть у разі вступу України в НАТО на її території не буде розміщено жодних військових баз, заявив український президент Віктор Ющенко, виступаючи 21 вересня в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку.

Серед проблем між Москвою і Києвом Ющенко назвав незавершеність демаркації водної частини кордону, надання громадянства Росії жителям України, а також питання присутності в Севастополі бази Чорноморського флоту Росії. У зв'язку з цим він заявив, що після 2017 року російський флот має залишити Севастополь.

Щодо відносин з альянсом він сказав: "Членство України в НАТО і українська незалежність - це синоніми".

Віктор Ющенко ухилився від відповіді на запитання про реакцію на рішення США відмовитися від розміщення систем протиракетної оборони в Польщі та Чехії.

"У нас не заведено говорити погано про друзів і сусідів", - сказав Ющенко.

Читайте також:

Ющенко: на території України не буде військових баз НАТО або Росії

Ющенко в Нью-Йорку "завалив" питання щодо ПРО

Ющенко прилетів до США

 

ВідеоЮщенко про фактор впливу на вибори в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: