Ющенко відкрив у Польщі пам'ятник жертвам Голодомору

Віктор Ющенко висловив радість з приводу того, що українці та поляки "дивляться один на одного поглядом братським, дружнім, відвертим".

Президенти України та Польщі Віктор Ющенко та Лех Качинський взяли участь у церемонії відкриття пам'ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Монумент, встановлений на Волинському кладовищі у Варшаві, освятив предстоятель Польської автокефальної православної церкви митрополит Савва.

Глави держав поклали квіти та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, повідомляє прес-служба українського президента.

"Сьогодні у столиці Польщі відкриваємо пам’ятний знак жертвам української катастрофи - Голодомору 1932-1933 років. Переконаний, це знакова подія для наших братніх народів - українського і польського. Голодомор, організований злочинним сталінським режимом, був однією з найбільших трагедій в історії людства. Його жертвами стали 10 мільйонів наших співвітчизників", - сказав Віктор Ющенко.

Президент України наголосив, що Голодомор був організований свідомо, з метою назавжди виключити можливість відродження України як незалежної держави. Ющенко в черговий раз підкреслив, що Україна наполягає на світовому визнанні Голодомору та засудженні його як геноциду українського народу.

Ющенко в Польщі
eFakt.pl
Ющенко в Польщі
"Я висловлюю щиру подяку парламенту Республіки Польща, який ще в 2006 році одним із перших засудив Голодомор та визнав його геноцидом. Із вдячністю звертаюся до всіх польських друзів й української громади в Польщі, які взяли участь у відзначенні 75-х роковин трагедії. Сьогоднішню подію сприймаю як продовження чітко висловленої позиції Польщі: Голодомор 1932-1933 років – це геноцид Українського народу. У цій позиції вбачаємо вияв справжньої братерської солідарності, розуміння й підтримки", - сказав Ющенко.

Він також нагадав, що тиждень тому виповнилося 70 років з дня початку Другої світової війни, перший удар якої прийняла на себе саме Польща.

"Складаю шану польським героям, що жертовно чинили опір загарбникам на Вестерплятті та на інших полях битв. Тоді разом із поляками проти нацизму пліч-о-пліч билися близько ста тисяч польських українців. Їхня спільно пролита кров сьогодні скріплює наше братерство. Злочини комунізму і сталінізму мають ту ж саму природу, що й злочини нацизму і гітлеризму. Це – злочини проти всього людства, проти самої ідеї людяності", - зазначив український президент.

Він висловив гордість з приводу того, що Україна й Польща є зразком взаємної поваги до непростої спільної історії.

"Ми пройшли шляхом національного примирення, ми сприйняли болі іншого народу як власні. Я знаю, наскільки непростим був цей процес подолання стереотипів і упереджень, багатьох переосмислень спадщини минулого. Я радий, що ми змогли подолати важкий тягар цієї спадщини, звільнитися від колишніх кривд і образ. Я радий, що сьогодні ми – разом, українці і поляки, що ми дивимося один на одного поглядом братнім, дружнім, відвертим", - наголосив Ющенко.

Він назвав важливим знаком українсько-польської дружби й взаємної поваги відновлення українського некрополя у центрі Варшави.

У рамках церемонії відкриття пам’ятника президенти України і Польщі також поклали квіти до монумента борцям за волю України 1918-1920 років.

Читайте також:

Президент Польщі не готовий вшановувати убитих українців

Ющенко та Качинський обмінялися орденами

Ющенко поїхав до Польщі "єднатися та миритися"

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: