Ющенко відмовився підписувати закони

Президент відмовився підписати зміни до закону "Про державні закупівлі", ухвалені депутатами на засіданні у вівторок.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Віктор Ющенко відмовляється визнавати правочинність будь-яких нормативних актів, ухвалених розпущеною Верховною радою.
Президент Віктор Ющенко відмовився підписати зміни й доповнення до закону "Про державні закупівлі", ухвалені депутатами 5-го скликання на засіданні у вівторок. Про це президент заявив журналістам після засідання Ради національної безпеки й оборони.

Президент укотре наголосив, що починаючи з 3 червня будь-які рішення Верховної ради нелегітимні й у тому числі зміни й доповнення до закону "Про державні закупівлі".

"І тому звернення, яке було оформлено постановою Ради до президента щодо підписання президентом цього закону після того, як Рада не забезпечила легітимність, це спроба перекласти відповідальність на президента. Я не можу підписувати закони, які були прийняті після 3 червня", - сказав Ющенко.

Він зауважив: якщо екс-голова парламенту Олександр Мороз вважає, що може підписувати такі закони, то нехай підписує сам. "Моя позиція була в тому, що ми припиняємо через рішення суду дію цього закону й через рішення РНБО на базі подання Кабінету міністрів приймаємо той механізм, який міг би працювати до прийняття наступного закону про держзакупівлі", - заявив Ющенко.

Свою відмову підписати документ Ющенко аргументував положеннями Конституції. "Тому я відхиляю те звернення, яке сьогодні прийняла Рада на мою адресу. Я не можу, ще раз підкреслюю, підписати цей закон, тому що не маю права відповідно до Конституції", - сказав він.

Як повідомляв iPlus, президент Віктор Ющенко й опозиція наполягають на нелегітимності засідання Ради 4 вересня.
19 червня Рада внесла зміни в закон про держзакупівлі, прийнявши законопроект 3554-д, автор якого - депутат Ради від Комуністичної партії Олександр Ткаченко.

Цим законом Рада підвищила поріг держзакупівель для державних і казенних підприємств, а також підприємств із часткою держави в статутному фонді більше 50%, а також урізала повноваження Тендерної палати й спростила процедуру торгів з обмеженою участю.

Також Рада вивела зі сфери дії закону закупівлі держпідприємств за винятком закупок на бюджетні кошти.

6 липня Президент Віктор Ющенко своїм указом призупинив офіційне оприлюднення законів і інших актів Ради до першого засідання парламенту 6-го скликання. Господарський суд Києва на забезпечення позову Тендерної палати заборонив офіційним виданням - газетам "Голос України", "Урядовий кур'єр", "Офіційний вісник України" і "Відомості Верховної Заради України" - публікацію прийнятого Радою 19 червня закону "Про внесення змін у закон "Про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти". Суд призначив розгляд позову Тендерної палати на 6 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: