Ющенко відмовився пояснювати Раді свій вибір нового глави МЗС

Віктор Ющенко наголошує, що саме президент має визначати зовнішньополітичну діяльність держави.

Президент Віктор Ющенко не має наміру давати якісь додаткові пояснення щодо запропонованої ним кандидатури на посаду міністра закордонних справ.

"Направлене у Верховну раду подання про призначення Олега Шамшура керівником зовнішньополітичного відомства країни чітко підтверджує, кого саме глава держави хоче бачити на цій посаді", - говориться в заяві, розповсюдженій прес-службою президента України.

Прес-слуба президента пояснює, що глава держави віддає належне професійним, діловим і моральним якостям Шамшура. Надавати інші обґрунтування такої кадрової пропозиції Віктор Ющенко не вважає за потрібне.

"Конституція України містить пряму норму про те, що саме президент керує зовнішньополітичною діяльністю держави. Виходячи з цього положення Основного Закону, він одноосібно вносить до Верховної ради подання про призначення глави МЗС. Президенту, аби запропонувати парламенту цю кандидатуру, не потрібно згоди чи якихось інших кадрових пропозицій від депутатського корпусу", - говориться у заяві.

"Натомість три фракції парламенту, які утворюють так звану коаліцію, зустрічним висуненням кандидатури Бориса Тарасюка хочуть перекроїти на свій лад конституційний порядок призначення Міністра закордонних справ, - наголошує прес-служба. - Це свідчить про неконструктивну, провокаційну позицію частини депутатів, яка лише викличе зайву політизацію при обговоренні питання про затвердження Олега Шамшура керівником МЗС".

Нагадаємо, 3 березня Верховна рада звільнила з посади міністра закордонних справ Володимира Огризка.

6 березня парламентська коаліція запропонувала Віктору Ющенку внести до Верховної ради подання про призначення головою МЗС депутата від НУ-НС Бориса Тарасюка.

ЗМІ серед претендентів очолити відомство називали також посла України в Росії Костянтина Грищенка, керівника офісу президента Руслана Демченка та нинішнього в.о. глави МЗС Володимира Хандогія.

Ющенко обіцяв, що фігура нового міністра в будь-якому випадку не призведе до змін у зовнішньополітичній доктрині України.

Читайте також:

Ющенко вніс на розгляд Ради кандидатуру глави МЗС

Тарасюк не хоче керувати МЗС через Балогу

Ющенко готовий порадитися з коаліцією щодо нового глави МЗС

Тарасюк очолить МЗС лише на власних умовах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: