Ющенко відвідав Францію

Віктор Ющенко побував із одноденним робочим візитом у Франції, де провів зустріч із президентом цієї країни Ніколя Саркозі.

Ющенко-Клінтон
Офіційний сайт Президента України
Президент України Віктор Ющенко відвідав із одноденним робочим візитом Францію. В ході візиту глава української держави зустрівся зі своїм французьким колегою Ніколя Саркозі.

Про це повідомляє прес-служба президента України.

Глави двох держав обговорили низку актуальних питань двостороннього співробітництва, порушили тему поглиблення політичного діалогу між Україною та Францією. За повідомленням прес-служби, особливу увагу сторони приділили питанням економічної взаємодії, залучення інвестицій і співробітництва у сферах транспорту, будівництва портових терміналів та автомагістралей, енергетики.

У ході розмови Ющенко раз наголосив на незмінності євроінтеграційного курсу України та висловив вдячність французькій стороні за активну підтримку цієї позиції нашої держави.

"Переконаний, ми стоїмо на порозі дуже цікавих ініціатив, абсолютно оптимістичних з точки зору українських надій стосовно діалогу з Євросоюзом", - сказав президент України після завершення зустрічі в інтерв’ю журналістам.

Сторони, крім того, обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Ющенко ознайомив Саркозі з попередніми результатами позачергових парламентських виборів 30 вересня.

"Українським питанням сьогодні, безумовно, цікавляться всі, в тому числі, і у Франції", – зазначив Ющенко, спілкуючись зі ЗМІ.

Президент України, крім того, передав своєму французькому колезі розсекречену інформацію щодо місць поховань військовополонених та інтернованих французів, які померли в Україні у 1944-54 роках. Він закликав Саркозі підтримати ініціативу з підписання "Загальноєвропейської декларації спільної пам’яті".

Також Ющенко зазначив, що Україна розраховує на підтримку Францією міжнародного визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду проти українського народу.

Як передає кореспондент УНІАН, разом із Саркозі Ющенка зустрів колишній президент США Білл Клінтон, який проводив зустріч з президентом Франції до цього.

Ющенко сказав журналістам, що для нього велика честь побачити одразу двох великих друзів України – Саркозі та Клінтона. "Людей, які стільки зробили в світі і для України в тому числі. Моє серце наповнене радістю від того, що я бачу цих двох великих людей", - підкреслив президент України.

У свою чергу Клінтон розповів, що Саркозі запросив його зустріти Ющенка, і він з радістю погодився.

Екс-президент Сполучених Штатів наголосив на теплих відносинах між Україною та США і, зокрема, між президентами. Він дав високу оцінку діяльності Ющенка у напрямку розвитку демократії в Україні.

Наразі президент України завершив свій візит до Франції.

ВідеоВізит Ющенка до Парижу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: