Ющенко відвідав Німеччину

Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною Катериною та дітьми здійснив візит до Німеччини.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Президент разом із родиною відвідав німецький концтабір, в якому перебував його батько.

Президент України Віктор Ющенко та його дружина Катерина побували із візитом у Німеччині.

22 липня президент разом з дружиною взяли участь у відкритті музею Меморіального комплексу "Флоссенбюрг", де в концтаборі в ув’язненні перебував батько глави української держави Андрій Ющенко.

У своєму виступі президент підкреслив, що схиляє голову перед кожним загиблим у цьому таборі і перед тими, хто залишився живим. 

"На цій землі покояться 30 тисяч людей. Кожна людина, переступаючи через поріг табору, віддає шану загиблим тут людям", - вшанував пам’ять жертв Ющенко. При цьому він зауважив, що хотів би схилити голову перед "усіма, хто пройшов це пекло". 

Віктор Ющенко
Сайт президента України

Глава держави нагадав, що з цим табором в’язнів у нього пов’язані особливі почуття. З грудня 1944 року по 23 квітня 1945 року тут знаходився його батько Андрій Ющенко. Президент України підкреслив: жахливі сторінки історії об’єднують людей, тож сьогодні необхідно винести із минулих подій правильні уроки. Він також подякував місцевій владі та громаді німецької землі за створення Меморіалу "Флоссенбюрг".

Подружжя Ющенків оглянуло експозицію музею, серед реліквій якого - фото батька президента України та його табірний номер.

Віктор Ющенко у супроводі прем’єр-міністра землі Баварія Едмунда Штойбера оглянув каплицю на території колишнього концтабору. На знак пам’яті глава української держави пов’язав рушник на стелу, де зберігається капсула з українською землею.

Президент також поклав вінок до Меморіальної дошки загиблим українцям на "Площі націй", поспілкувався з українцями - колишніми в’язнями "Флоссенбюрг" і подарував їм годинники, також зустрівся з дітьми з української діаспори.

На відкритті музею також були присутні Петро Ющенко та діти президента.

Також Віктор Ющенко разом з родиною відвідав німецьке поселення Людвігсфельд, в якому примусово працювали батьки його дружини Катерини. Президентська родина оглянула барак, в якому утримували в’язнів концентраційного табору Дахау, де мешкали і примусово працювали батьки Катерини Ющенко.

Президент також позитивно оцінив проведення трьох раундів переговорів щодо поглибленої угоди Україна-ЄС, висловивши вдячність Федеральному канцлерові Німечини Ангелі Меркель за активну підтримку України в цьому процесі. 

На цьому глава української держави наголосив під час зустрічі з федеральним міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром, що відбулася в неділю на території колишнього концтабору "Флоссенбюрг". 

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Президент також зустрівся з міністром закордонних справ Німеччини.

Ющенко висловив сподівання, що під час наступного саміту Україна-ЄС восени цього року в Києві будуть досягнуті й закріплені відповідні домовленості. Сторони також обговорили питання інтеграції України до Євросоюзу. 

У свою чергу, Штайнмаєр підкреслив, що Німеччина й надалі докладатиме зусиль, аби робота над поглибленою угодою з Україною просувалася успішно. Він запевнив Ющенка в тому, що, як керівник зовнішньополітичного відомства, прагне витримувати терміни чергових українсько-німецьких політичних консультацій на найвищому рівні. 

Щтайнмаєр також висловив вдячність українському Президентові за його участь у відкритті музею Меморіального комплексу "Флоссенбюрг".

22 липня Віктор Ющенко завершив свій візит і повернувся до України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: