Ющенко відвідає Туркменистан з метою відновлення поставок газу

Україна готова до переговорів про відновлення прямих постачань газу з Туркменистану в обсязі до 15 млрд кубометрів на рік.

Президент України Віктор Ющенко 14-16 вересня відвідає з офіційним візитом Туркменистан. Як повідомляє прес-служба президента, основна мета візиту - надання нового імпульсу розвитку двостороннього політичного діалогу і обговорення нових спільних проектів співпраці двох країн.

У першу чергу, мова піде про поновлення прямих поставок туркменського газу в Україну і співробітництво в торговельно-економічній та військово-технічній сфері.

Україна готова до переговорів про відновлення прямих постачань газу з Туркменистану в обсязі до 15 млрд кубометрів на рік і одночасно бачить себе транзитером однієї з гілок європейського газопроводу "Набукко". Про це заявив посол України в Ашхабаді Віктор Майко.

"Туркменистан як головний експортер газу і Україна як основний імпортер могли б ініціювати переговори про прямі постачання, як це було колись. Це було б справедливо і логічно", - сказав Майко.

Варто зазначити, що у 1990-х Україна безпосередньо купувала весь туркменський газ, що експортувався, обсягом близько 35 мільярдів кубометрів на рік. На початку 2000-х "Газпром" узяв на себе роль реекспортера.

Читайте також:

Україна сподівається купувати туркменський газ в обхід Росії

У Ющенка сказали, скільки коштуватиме газ з Росії

Президент радіє, що Україна відповідальна і вчасно розраховується за газ

 

ВідеоЮщенко відвідає Туркменистан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: