Ющенко відвідує Румунію

Україна та Румунія після зустрічі президентів двох країн уклали угоду про співробітництво.

Президент України Віктор Ющенко здійснює візит до Румунії. Там він провів зустріч з президентом цієї країни Траяном Басеску.

Ющенко-Басеску
УНІАН
Зустріч Віктора Ющенка з Траяном Басеску.
Президенти України та Румунії обговорили низку питань, що стосуються відносин двох країн. Зокрема, Ющенко висловив сподівання на те, що до кінця 2007 року візи для громадян Румунії Україною будуть скасовані.

Ющенко підкреслив, що в України немає ніяких заперечень щодо запровадження безвізового режиму для румунських громадян. "Це питання вирішено", - наголосив президент України, зауваживши, водночас, що є ряд технічних процедур запровадження безвізового режиму, у тому числі пов’язаних і з адаптацією угоди між Україною і ЄС щодо спрощення візового режиму.

"Я сподіваюсь, що до кінця року це питання буде вирішено. Я не бачу жодних проблем", - сказав Ющенко.

Президенти України і Румунії також домовились встановити спільний моніторинг усіх проектів щодо суднового ходу "Дунай-Чорне море" в гирлі Бистре.

При цьому Ющенко зауважив, що екологічний моніторинг буде здійснюватись незалежно від того, кому належатиме той чи інший проект – Румунії чи Україні.

Говорячи про відновлення судноплавства по гирлу Бистре на каналі "Дунай-Чорне море", Ющенко наголосив, що Україна виходить із того, що це суверенна територія України, на якій проходить "суверенний господарський процес".

Водночас, в ході сьогоднішньої дискусії, яка за словами глави української держави, забрала найбільше часу серед обговорення інших тем, сторони досягли домовленості, що це питання буде обговорюватись і вирішуватись на президентському рівні.

Також Ющенко підкреслив, що українська сторона гарантувала забезпечення виконання всіх міжнародних зобов’язань щодо захисту навколишнього середовища на каналі "Дунай-Чорне море".

За підсумками зустрічі Ющенка та Басеску було укладено угоду про економічне, промислове, наукове і технічне співробітництво.

З української сторони угоду підписав міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, з румунської – міністр закордонних справ Адріан Горояну. Документ підписано у присутності Ющенка і Басеску.

Угода стане правовою основою для розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин, сприятиме розвитку перспективних напрямків співробітництва між двома країнами та активізації зовнішньоторговельного обігу.

Угодою визначаються напрямки двостороннього співробітництва між Україною та Румунією, а також передбачається створення українсько-румунської спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового і технічного співробітництва.

Виконання положень угоди сприятиме розвитку взаємовигідних партнерських відносин між Україною та Румунією в економічній, промисловій, науковій та технічній сферах, створенню сприятливих умов для поліпшення рівня життя громадян, ефективного використання природних та людських ресурсів, використання науково-технічного потенціалу обох країн.

Перед цим президенти України та Румунії підписали протокол першого засідання Української-Румунської спільної президентської комісії.

Віктор Ющенко, крім того, закликав Румунію визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду.

Про це він сказав на зустрічі з професорсько-викладацьким складом Дипломатичної академії та представниками інших неурядових організацій у Міністерстві закордонних справ Румунії. 

Ющенко заявив, що вже звернувся з відповідним проханням до президента Румунії Басеску і планує звернутись до обох палат румунського парламенту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: