Ющенко відвідує Словаччину

Президент України провів переговори зі своїм словацьким колегою Іваном Гашпаровичем.

Візит Ющенка до Словаччини
Офіційний сайт Президента України
Президент України зі своїм словацьким колегою Іваном Гашпаровичем.
Президент України Віктор Ющенко наголошує, що тема підписання між Україною та Словаччиною угоди про малий прикордонний рух є одним з найактуальніших питань двосторонніх відносин двох держав.

Як повідомляє офіційний сайт глави української держави, про це Ющенко заявив 11 жовтня у Братиславі після завершення розширених переговорів з владою Словаччини.

"У блоці візового режиму ми вважаємо найактуальнішим питанням у найближчі місяці підписати угоду про малий прикордонний рух, – сказав президент України, відзначивши, що такий документ, по суті, регулюватиме безвізовий режим для громадян, які проживають на відстані 50 кілометрів від державних кордонів України та Словаччини.

Відповідаючи на запитання журналістів, Ющенко зазначив, що питання візової політики, в тому числі зі Словаччиною, мають вирішуватися у контексті відповідного "глобального рішення" між Україною та ЄС.

Говорячи про підсумки переговорів, президенти України та Словаччини повідомили, що на них було розглянуто низку питань двостороннього співробітництва в різних сферах.

"Ми відзначили, що наші двосторонні відносини знаходяться на належному рівні, що діалог, його інтенсивність та динаміка нас влаштовують – як у політичному, так і в економічному, торговельному і гуманітарному сенсі", – сказав глава української держави.

Щодо торговельних зв’язків між країнами, сторони відзначили значний рівень взаємного товарообігу, який перевищує 1,2 мільярда доларів. "Це знакова відмітка в динаміці наших торговельно-економічних відносин", – сказав президент України.

За словами Ющенка, сторони обговорили низку першочергових питань, визначили конкретні взаємні зобов’язання, які мають намір ближчим часом розглянути та виконати.

Серед таких питань тема візового режиму, освіти, ряд економічних проектів. У ході перемовин профільні відомства двох країн отримали доручення вивчити та запропонувати конкретні рішення у темі спільного митного, прикордонного контролю.

"В економічній сфері ми вважаємо спільним пріоритетом розвиток ряду енергетичних проектів", – сказав президент України. Щодо освітньої сфери, йдеться про актуальність вирішення питання взаємного визнання дипломів про вищу освіту та наукових ступенів відповідно України та Словаччини.

Сторони також обговорили питання, пов’язані з подальшою реалізацією проекту Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

"Я висловив чітку позицію України – доля цього проекту буде вирішуватися тільки у прозорий спосіб і безумовно з консультаціями з відповідними учасниками цього проекту, в тому числі, словацькою державою»" – заявив Віктор Ющенко.

Сторони також обговорили питання забезпечення прав та гідних умов проживання національних меншин на території України та Словаччини. За словами глави української держави, він та його словацький колега дали високу оцінку зусиллям влади обох держав у цьому напрямку.

Ще одним важливим аспектом співпраці президент України назвав вшанування спільних сторінок історії країн. Ющенко передав Гашпаровичу розсекречені списки словаків, які загинули у 1944-54 роках на території України.

Президент України також запросив президента Словаччини відвідати Україну в 2008 році з візитом.

"Я закликав пана президента в рамках майбутнього візиту зробити відповідне вшанування місць поховань словаків [які загинули в Україні]", – сказав Ющенко.

Президент висловив переконання, що візит Гашпаровича в Україну буде "дуже насиченим і надзвичайно перспективним".

У свою чергу президент Словаччини наголосив, що республіка готова допомагати Україні в процесі адаптації на її шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції. У цьому контексті він назвав позитивним моментом ухвалення у квітні урядом Словаччини нової програми допомоги адаптації України до європейських структур.

В ході переговорів Віктор Ющенко також поінформував свого колегу про внутрішньополітичну ситуацію в Україні в контексті виборів до парламенту, що відбулися 30 вересня.

Іван Гашпарович привітав українську сторону з тим, що вибори відбулися демократично.

В рамках візиту Ющенка до Словаччини, було підписано низку угод. Зокрема, це угода про будівництво і відкриття автодорожнього пункту пропуску через кордон "Соломоново-Чієрна".

Автодорожній пункт пропуску, відповідно до угоди, повинен забезпечувати цілодобовий режим роботи для здійснення контролю легкових та вантажних автотранспортних засобів, автобусів, пішоходів і велосипедистів.

З української сторони угоду підписав голова Державної митної служби України Олександр Єгоров, зі словацької – держсекретар Міністерства транспорту, пошт та телекомунікацій СР Мілан Мойш.

ВідеоЗаяви Ющенка в Словаччині (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: