Ющенко вимагає об’єднати з виборами референдум по Конституції

резидент готується внести на розгляд Верховної ради "народний проект Конституції"

Президент Віктор Ющенко заявляє про можливість проведення позачергових парламентських виборів одночасно з референдумом по Конституції. Про це говориться в передвиборній програмі Ющенка, який йде на другий термін.

У документі зазначається, що з урахуванням результатів всеукраїнського обговорення президентського проекту Основного закону Ющенко внесе на розгляд Верховної ради "народний проект Конституції".

"Якщо протягом 100 днів країна не одержить нової Конституції, повноваження Верховної ради будуть достроково припинені, позачергові вибори пройдуть з одночасним референдумом щодо прийняття Основного закону держави", - записано в програмі.

У розділі програми за назвою "Україні бути вільною" Ющенко обіцяє відновити право громадян обирати депутатів: "Вибори у Верховну раду будуть проходити за відкритими списками, а в місцеві ради - по мажоритарній системі".

Крім того, президент виступає за скасування недоторканності "депутатів, суддів і президента" і скорочення кількості депутатів.

Як відомо, президент Віктор Ющенко направив свій варіант змін до Конституції у Верховну раду, але парламентарії так і не розглянули його.

Тому 25 серпня він підписав указ про винесення на всенародне обговорення проекту закону "Про внесення змін до Конституції України". У тексті указу зазначається, що всенародне обговорення має бути завершене до 1 грудня 2009 року.

Читайте також:

Рада скасувала закон про всеукраїнський референдум

В Інтернет-голосування за Конституцію на сайті Ющенка включилися хакери

Венеціанська комісія розкритикувала Конституцію Ющенка

Колесніков: Конституція президента – це глянцевий журнал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: