Ющенко вимагає перегляду газових угод з Росією

Президент побоюється, що через укладені з "Газпромом" угоди, Україна може зіткнутися з серйозними штрафними санкціями і навіть втратити "Нафтогаз".

Президент Віктор Ющенко переконаний, що україно-російські газові домовленості будуть переглянуті. Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Дело".

"Я не маю сумніву, що сторони прийдуть до перегляду цих документів. Бо з цими домовленостями жити неможливо. Виконати покладені на Україну зобов’язання з кожним місяцем буде все важче і важче. Ці домовленості все більш негативно відбиваються на фінансовому стані "Нафтогазу", який може стати банкрутом", - спрогнозував Ющенко.

Говорячи про причини необхідності перегляду цих угод президент розповів, що перш за все йдеться про надто велику кількість газу, яку "Нафтогаз", згідно з договором, зобов'язався закупити, у той час, як потреби України виявилися приблизно на 7-8 млрд куб. м меншими. Ющенко побоюється, що, незважаючи на запевнення російської сторони про те, що вона "пробачила" Україні недобір і не збирається накладати за це штрафи, питання санкцій все ж може незабаром стати актуальним.

"Я можу погодитися з тим, що Україна втратила гарантії транзиту російського газу. Але навіщо тоді Україна в односторонньому порядку взяла на себе зобов’язання закупити 40 мільярдів кубів газу? Я не відкидаю, що 31 грудня Україна стане перед боргом, який треба буде сплатити протягом кількох годин. Сума цього боргу буде складати не менше 2-2,2 мільярда доларів. Це міна, закладена через непрофесійність", - вважає президент.

У зв'язку з цим Ющенко побоюється, що сам "Нафтогаз", не маючи змоги виплатити таку суму, може перейти у власність інших структур.

"Тоді використання активів цієї компанії для погашення зобов’язань може стати реальністю", - побоюється глава держави.

Нагадаємо, 19 січня 2009 року, після майже тритижневої "газової війни" між Україною та Росією, внаслідок якої пів-Європи було без газу, "Нафтогаз" та "Газпром" уклали 10-річний контракт. Згідно з умовами контракту, Україна зобов'язалася у 2009 році закупити у "Газпрома" близько 40 млрд кубометрів газу (+/-20%). У разі недобору Україна зобов'язувалася виплатити чималий штраф.

Проте вже незабаром виявилося, що, через фінансову кризу та зменшення попиту на продукцію газоспоживаючих галузей економіки, Україні потрібно значно менше газу, ніж це передбачено в угоді.

Проте російський прем'єр Володимир Путін запевнив, що Україна - це партнер Росії, а партнерів "не добивають", тим більше, що справи в українській економіці і так кепські. У зв'язку з цим він запевнив, що штрафні санкції застосовуватися не будуть. Цю обіцянку він також підтвердив на квітневій зустрічі з Юлією Тимошенко.

Читайте також:

Ющенко: Я прийняв відставку Балоги і не бачу в цьому трагедії

Президент прийняв відставку Балоги

Росія модернізуватиме українську ГТС, але без Брюсселя

Ющенко: активи "Нафтогаза" можуть дістатись іншій країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: