Ющенко вимагає переглянути угоду про без’ядерний статус України

Президент вважає, що найкращим варіантом для Києва було б приєднання до системи колективної безпеки.

Президент Віктор Ющенко під час виступу перед студентами й викладачами Чернівецького університету заявив, що необхідно переглянути Будапештський меморандум, який передбачає гарантії безпеки для України в обмін на без'ядерний статус.

Один зі студентів запитав в Ющенка, чи можлива відмова України від без'ядерного статусу для забезпечення своєї безпеки.

Президент ухилився від прямої відповіді, але заявив, що слід переглянути Будапештський меморандум.

"Ці договори, які ми підписували 15 років тому, потрібно замінити двосторонніми угодами з країнами-гарантами", - наголосив президент і додав, що з США подібний договір вже підписано.

У чому полягають додаткові гарантії, які Україна хотіла б отримати від вищезгаданих держав, Ющенко не деталізував, але підкреслив, що найкращим варіантом для Києва було б приєднання до системи колективної безпеки.

Будапештський меморандум, підписаний у 1994 році США, Росією, Великобританією, Німеччиною, Францією і Китаєм, гарантує Україні її безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї.

Нагадаємо, 12 серпня українські націоналістичні організації, зокрема Народний Рух України, Українська народна партія, Конгрес українських націоналістів, ВО "Свобода" та УРП "Собор" виступили за повернення Україні ядерного статусу.

З відповідним зверненням праві політичні сили звернулися до президента Віктора Ющенка, прем'єра Юлії Тимошенко, спікера Верховної ради Володимира Литвина, партій і громадських організацій.

У свою чергу представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що повернути Україні ядерний статус майже неможливо. "Майже неможливо й непотрібно, на мою думку. Тому що, по-перше, з політичної точки зору, Україна не має потреби в ядерній зброї, а по-друге, Україна не потягне його фінансово", - вважає Соколовський.

Читайте також:

Ющенко: нас не залякати російською зброєю

Секретаріат Ющенка: ядерна зброя Україні непотрібна

Націоналісти вимагають повернути Україні ядерний статус

Ющенко боїться, що Україна втратить демократію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: