Ющенко вимагає підвищити ціну на транзит російського газу

Президент вимагає підвищити тарифи на транспортування російського газу українським ГТС до європейського рівня.

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що Україна повинна підвищити тарифну ставку на послуги транзиту російського газу через свою територію до європейського рівня.

Про це глава держави сказав під час прес-конференції в Прилуках.

"Ми повинні перейти на виключно ринкову формулу формування ціни на прокачування російського газу через територію України", - підкреслив Ющенко. За розрахунками глави держави, при застосуванні відповідної формули, яка використовується у відносинах з європейськими країнами, ставка тарифу зросте з 1,7 дол. до 4,5-5,5 дол. за тисячу кубометрів на 100 км.

Президент переконаний, що прийняття за основу тарифу, який вже працює в Словаччині, Австрії, Німеччини, дасть відповідь на те, як вивести НАК "Нафтогаз України" через складне фінансове становище.

"Якби в 2009 році Прем'єр-міністр підписала тариф, який працює, наприклад, у Словаччині, НАК "Нафтогаз України" отримав би додаткових доходів на суму 2,5 млрд дол.", - сказав він, додавши, що цією сумою можна було б профінансувати річний дефіцит бюджету НАК.

"Тоді виникає питання: 33 млрд. дефіциту бюджету компанії - це проблема роботи кампанії, чи це проблема політичних домовленостей, які ведуть до банкрутства НАК "Нафтогаз України?", - сказав президент.

За прогнозом глави держави, зараз знову актуалізуються розмови про отримання російського кредиту для покриття розрахунків за спожитий російський газ, а наступним питанням стане банкрутство НАК "Нафтогаз України" і передача його активів - перш за все ГТС-кредитора.

Президент нагадав про свою незмінну позицію щодо необхідності перегляду ув'язнених 19 січня 2009 газових контрактів. "Я переконаний, що це дорога капітуляції", - сказав Ющенко. Він додав, що в укладених домовленостях політична складова перевищує економічну: "Тут була порушена не тільки економіка, тут була піднята велика політика".

Нагадаємо, 19 листопада в Ялті прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко за підсумками переговорів з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним заявила, що транзит російського газу через Україну буде здійснюватися за ринковими цінами з 1 січня 2010 року.

"З 1 січня 2010 року перший раз Україна отримає ринкову ціну за транзит російського газу до Європи, і" Нафтогаз "додатково отримає мільярди доларів доходу", - повідомила вона.

Нагадаємо, Ющенко заявив, що Росія не сплатила за транзит газу до Європи через українську газотранспортну систему. Він також повідомив, що сьогодні Україна має 7,5 млрд доларів штрафу за недібраний газ, "бо на 40% скоротили споживання російського газу" (попри домовленість Володимира Путіна та Юлії Тимошенко про те, що Росія штрафувати Україну не буде).

"Разом із тим газотранспортна система (ГТС) України не отримувала від Росії за перекачування газу до Європи, а під цю суму будувався бюджет "Нафтогазу", - наголосив президент.

Читайте також: 

Секретаріат Ющенка закликав відмовитися від російських кредитів

СП: Тимошенко недовиконала вказівки Ющенка по Путіну

Керівник "Нафтогазу" в Москві закриє питання газових штрафів

Україна не отримала від Росії грошей за транзит газу

ВідеоЮщенко вимагає підвищити ціну на транзит газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: