Ющенко вимагає позбавити громадянства всіх, хто не здав іноземний паспорт

Президент пропонує посилити правила отримання українського громадянства. Депутати ж вважають, що Ющенко запізнився зі своїм законопроектом.

Віктор Ющенко хоче зробити умови отримання українського підданства жорсткішими. У п'ятницю на розгляд народних депутатів надійшов президентський законопроект, мета якого - позбавити іноземців, які отримали українське підданство, можливості зберегти подвійне громадянство.

Документ уперше передбачає жорсткі санкції за нездачу іноземних паспортів після отримання українського громадянства. Тим часом депутати вважають, що шанси законопроекту на прийняття невеликі.

Проект змін до законів, що регулюють питання громадянства, зокрема в закон "Про громадянство України", вніс до Верховної ради президент Віктор Ющенко. Законопроект № 5318 у п'ятницю був переданий на розгляд парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Головна мета документа - позбавити іноземців, які отримали українське підданство, можливості зберегти подвійне громадянство.

Зміни, запропоновані главою держави, передбачають чіткий механізм дій для осіб, які отримали українське підданство. Після подання декларації про відмову від іноземного громадянства вони повинні у місячний термін повернути паспорт іноземної держави уповноваженим органам цієї країни. "Особа повинна у десятиденний термін письмово повідомити про повернення паспорта спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади України з питань громадянства або дипломатичне представництво або консульська установа України за місцем проживання за кордоном", - говориться в законопроекті.

Слід зазначити, що це далеко не перша спроба влади навести лад у питанні перебування громадян України у підданстві інших держав. У липні народні депутати навіть прийняли в першому читанні законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за приховування факту перебування в підданстві іншої країни.

Невиконання вимоги про повернення паспорта іноземної держави, згідно з президентським законопроектом, стане однією з підстав для втрати громадянства України.

Слід зазначити, що чинне законодавство передбачає лише зобов'язання людини, яка отримала українське громадянство, повернути паспорт іноземної держави, проте не обумовлює ні терміни, коли це має бути зроблено, ні санкції за те, що паспорт не буде повернуто.

У комітеті Верховної ради з питань національної безпеки і оборони вважають, що зі своєю ініціативою президент запізнився.

Відзначимо, що у випадку, якщо запропоновані президентом зміни будуть внесені, позбавити людину громадянства можна буде, довівши лише той факт, що він протягом місяця не здав паспорт іноземної держави або ж у десятиденний строк не сповістив про це відповідні українські відомства. Як відомо, в 2008 році Генпрокуратура вже робила спроби позбавити громадянства народного депутата Давида Жванії, якого підозрювали в незаконному отриманні українського паспорта.

Було порушено одразу кілька кримінальних справ, однак згодом всі вони були скасовані рішеннями судів.

Читайте також:

Проти Жванії скасували останню кримінальну справу

Суд закрив одну з кримінальних справ проти кума Ющенка

Латиші масово стоять в черзі за російським громадянством

Патріарх Кирило просить український паспорт, але російський не віддасть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: