Ющенко вимагає угоди з Росією

Віктор Ющенко вимагає якнайшвидшого укладення угоди між Україною та Росією щодо екологічної безпеки Керченської протоки.

Президент Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
На думку президента, на сьогодні відповідні відомства доклали недостатньо зусиль, щоб оперативно подолати наслідки катастрофи у Керченській протоці.
Віктор Ющенко завтра вранці планує провести зустріч з прем’єр-міністром Віктором Януковичем з метою обговорення заходів з ліквідації екологічної катастрофи у Керченській протоці, які він вважає недостатніми.

На думку президента, на сьогодні відповідні відомства доклали недостатньо зусиль, щоб оперативно подолати наслідки катастрофи у Керченській протоці.

”Аварія показала, що частина аварійних українських служб не готова до роботи в таких умовах і в таких масштабах, тому завтра я запрошу прем’єр-міністра до себе”, - сказав Ющенко.

Він підкреслив, що отримує оперативну інформацію про ситуацію у Керченській протоці і про причини, через які не збирається мазут. „Мені не все подобається в діях екологічної служби по даному питанню, відповідних технічних підрядників”, - підкреслив Ющенко.

”Наслідки тяжкі. Це одна з найбільших морських катастроф, яка була в цьому регіоні. Я переконаний, що своє слово має сказати Генеральна прокуратура, свої висновки повинна зробити влада, безпекові та морські відомства, – чому ми досить спокійно могли спостерігати, що оперативно не були задіяні рятувальні служби і служби по боротьбі з екологічним забрудненням”, - сказав В.Ющенко.

Президент України вважає, що екологічна катастрофа у Керченській протоці підтвердила необхідність якнайшвидшого укладення угоди між Україною та Росією щодо екологічної безпеки Керченської протоки.

Ющенко зауважив, що одразу після того як сталась ця катастрофа, він доручив прем`єр-міністру України Віктору Януковичу провести термінові зустрічі з російською стороною і на державному рівні обговорити причини її виникнення.

За словами Ющенка, катастрофа продемонструвала необхідність обговорення Україною та РФ, якого рівня має бути безпека в Керченській протоці.

„Я переконаний, що сьогоднішні двосторонні угоди не дають відповіді на те, що в екологічному плані Керченська протока може бути безпечною, тому нам сьогодні потрібно серйозно доопрацювати модель міждержавної угоди, яка б на нових принципах і засадах забезпечила експлуатацію Керченської протоки”, - сказав президент, додавши, що Україна і Росія мають зробити те саме, що зробила Туреччина по відношенню до Босфору і Дарданелл.

Зокрема, за словами глави держави, необхідно сформулювати вимоги безпеки до перевізників, до різного типу вантажів і, зокрема, форм безпеки їх транспортування.

Ющенко сказав, що попросив Януковича домовитись з російською стороною про формування робочої групи щодо підготовки відповідної угоди.

„Це потрібно для двох країн, це не лише питання України”, - сказав Віктор Ющенко.

Він також підкреслив, що вже проведені контакти дають підстави говорити, що такий документ вдасться розробити.

13 листопада делегації урядів Російської Федерації і України під керівництвом прем`єр-міністра України Віктора Януковича і голови уряду РФ Віктора Зубкова на нараді домовилися створити Спільну робочу групу з подолання наслідків стихійного лиха, що сталося 11-12 листопада в Азово-Чорноморському басейні.

Спільній робочій групі, зокрема, доручено відпрацювати пакет пропозицій щодо подальшої експлуатації Керченської протоки.

14 листопада міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк заявив, що Україна вже давно надіслала Росії пропозиції щодо укладення угоди про спільні підходи до навігації в Керченській протоці.

ВідеоЮщенко вимагає угоди з Росією (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: