Ющенко вимагає в КСУ розібратись з іноземними військовими базами в Україні

До КСУ надійшло подання президента щодо офіційного тлумачення положень Конституції про базування в Україні іноземних військ.

Президент Віктор Ющенко просить у Конституційного суду України (КСУ) надати роз’яснення, наскільки розміщення іноземних військових баз на території України відповідає Конституції.

Як повідомляє прес-служба Конституційного суду, до КСУ надійшло конституційне подання президента України щодо офіційного тлумачення положень пункту 14 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

Як зазначають у КСУ, згідно з цим пунктом, використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною радою України, в системному зв’язку з частиною сьомою статті 17 Конституції України (На території України не допускається розташування іноземних військових баз).

Згідно з регламентом Конституційного суду, подання передано на вивчення в секретаріат суду.

Як відомо, єдиною іноземною військовою базою на території України є база Чорноморського флоту Росії у Севастополі. Згідно з договором про базування ЧФ РФ, російські військові мають залишити місто до 2017 року.

Читайте також:

Рогозін: Як можна орендувати чорноморську базу у самих себе?

Севастополь вимагає від України подвоїти компенсацію за базування ЧФ РФ

Ющенко: Росія має подякувати Україні за свій флот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: