Ющенко вимагає від Росії 310 млн. куб. газу

Президент України заявляє, що для відновлення транзиту російського газу в країни Європи Росія повинна забезпечити постачання 300-310 млн куб. м газу.

Президент України заявляє, що для відновлення транзиту російського газу в країни Європи через територію України Росія повинна забезпечити постачання на українсько-російський кордон в об'ємі 300-310 млн куб. м газу. Про це він заявив в м. Вісла (Польща) на спільній з президентом Польщі Лехом Качиньським прес-конференції.

"Росія повинна забезпечити постачання газу в тих об'ємах, в яких вони законтрактовані в контрактах з Європою", - сказав Ющенко, уточнивши, що цей об'єм складає 300-310 млн куб. м газу.

"Якщо Росія забезпечить цей об'єм, Україна гарантує забезпечення його транзиту", - відзначив президент України.

Він підкреслив також, то через припинення постачань російського газу до України, українська ГТС в даний час працює в реверсному режимі для забезпечення східних областей країни з ПХГ в західних областях.

"Система може працювати або в системі аверсу, або в системі реверсу", - сказав Ющенко, додавши, що повернути ГТС в режим реверсу можна тільки відновивши постачання газу до Європи в повному об'ємі.

"Проблема не в транзиті, проблема в постачанні необхідних об'ємів", - уклав він.

На чотирьохсторонній зустрічі прем'єр-міністрів Росії, Болгарії, Словаччини і Молдови щодо газового питання, яка проходить в резиденції Путіна в Ново-Огарьово, російський прем'єр заявив, що Європа стала заручницею суперечки Росії і України щодо постачання газу для самої України.

У ВАТ "Газпром" заявляють, що Україна вимагає надати безплатно газ на 700 млн. дол. для відновлення транзиту російського газу європейським споживачам.

Тим часом, Олег Дубина направив до "Газпрому" протокол з проханням надати Україні у позику технічний газ для забезпечення транзиту палива.

Читайте також:
"Нафтогаз" врятував міста-мільйонники, не пустивши російський газ
Європа досі не отримує російський газ
Путін сказав, коли пустить газ у Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: