Ющенко вимагає від Тимошенко терміново надати новий держбюджет

Президент переконаний, що проект державного бюджету на наступний рік має терміново бути поданий до Верховної ради.

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду негайно внести на розгляд Верховної ради проект державного бюджету на 2010 рік.

Про це повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. За її словами, Ющенко вимагає від уряду відмовитись "від намірів ручного розподілу бюджетних коштів та подати до Верховної ради проект державного бюджету на 2010 рік".

Також речниця президента зазначила, що він звернувся до Кабміну з вимогою виконати приписи законодавства щодо внесення бюджету на розгляд парламенту. "Відсутність ухваленого бюджету на наступний рік несе у собі низку серйозних загроз", - сказала Ванникова.

Вона зазначила, що, зокрема, з січня 2010 року щомісячно можуть бути профінансовані лише витрати в обсягу 1/12 від бюджету 2009 року. Під загрозою опиниться ціла низка соціальних виплат, не говорячи вже про доплати та анонсовані підвищення доходів громадян.

Також, за її словами, місцева влада не зможе коректно сформувати бюджети своїх територій, що означатиме не фінансування важливих соціальних та економічних програм.

"Зрештою, залишається незрозумілим механізм фінансування виборів президента", - наголосила Ванникова. За її словами, враховуючи такі серйозні наслідки для країни, неподання урядом доопрацьованого варіанту бюджету можна пояснити лише одним: "Бажання керівництва уряду під час виборчої кампанії розподіляти кошти в ручному режимі, без контролю та звітності".

"Це дозволить уряду заохочувати певні категорії громадян, особливо тих, від кого залежить процес голосування і визначення результатів виборів, і при цьому нехтувати інтересами інших українців", - додала Ванникова, зауваживши, що Ющенко вважає таку практику неприпустимою і вимагає від Кабінету міністрів подати проект бюджету до Верховної ради.

Нагадаємо, раніше Секретаріат президента розкритикував урядовий проект держбюджету на 2010 рік, назвавши його найгіршим бюджетом другого тисячоліття.

Разом із тим, Верховна рада не має наміру розглядати проект бюджету цього пленарного тижня, що означає, що головний фінансовий документ держави не буде ухвалений принаймні до лютого наступного року, тобто до завершення президентських виборів.

Читайте також:

СП: бюджет-2009 - найгірший бюджет тисячоріччя

Рада відмовилась приймати бюджет-2010 у найближчі півтора місяці

Уряд не вноситиме на розгляд депутатів проект нового бюджету

ВідеоЮщенко вимагає від Тимошенко новий держбюджет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: