Ющенко вимагає від уряду "розвернути" нафтопровід "Одеса - Броди"

На думку президента, використання нафтопроводу "Одеса - Броди" у реверсному режимі шкодить національним інтересам України.

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду терміново перевести нафтопровід "Одеса – Броди" в аверсний режим.

Про це він сказав на нараді, присвяченій виробленню єдиної позиції усіх гілок влади щодо подальшого ефективного просування ідеї щодо Євразійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК).

"Вимагаю від уряду терміново перевести нафтопровід "Одеса – Броди" на проектний режим його використання – аверсний режим", - сказав президент.

При цьому Ющенко закликав Кабмін керуватись національними інтересами при прийнятті цього рішення.

"Я розумію, які там політичні підтексти були й залишаються, щоб блокувати це рішення, але сьогодні я звертаюсь до здорового глузду і до національних інтересів. І я переконаний, що в уряду знайдеться мужність і мудрість прийняти відповідне рішення", - сказав він.

Ющенко нагадав, що під час останньої зустрічі 9 квітня президент Азербайджану Ільхам Алієв підтверджував готовність азербайджанської сторони здійснювати поставки каспійської нафти для потреб українського і європейського ринків. При цьому він говорив і про готовність надати нафту для технологічних потреб по запуску нафтопроводу в аверсному режимі.

"Тому питання сьогодні залишається за українською стороною", - сказав Ющенко.

У ході наради він також нагадав, що 24 квітня у Варшаві було затверджено техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) нафтопроводу "Одеса – Броди".

Президент підкреслив, що це ТЕО має бути презентовано на засіданні Єврокомісії.
За його словами, 7 травня має розпочатись діалог, у тому числі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, щодо визначення конкретної дати такої презентації.

Нагадаємо, 27 квітня уповноважений президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що його джерела в російському керівництві повідомили, що прем'єр Юлія Тимошенко запропонувала своєму російському колезі Володимиру Путіну відмовитися від прокачування російської нафти нафтопроводом "Одеса – Броди" у реверсному (нинішньому) режимі. Натомість Україна, начебто, пропонувала Росії використовувати нафтопровід "Охтирка – Одеса".

Втім, 28 квітня Мінпаливенерго спростувало цю інформацію.

Нагадаємо, з моменту спорудження у 2002 році нафтопровід використовується в реверсному напрямі, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки.

Читайте також:

Тимошенко не пропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Тимошенко вмовила Путіна не штрафувати Україну за недобір газу

Балога пояснив, чому у Ющенка такий низький рейтинг

Ющенко скасував запровадження платної освіти і медицини

ВідеоЮщенко про нафтопровід "Одеса - Броди"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: