Ющенко вимагає якнайшвидше звільнити піратських бранців

Глава держави та глава уряду Голландії обговорили заходи боротьби з піратством та звільнення полонених українців.

Віктор Ющенко занепокоєний ситуацією із захопленням піратами судна Marathon, екіпаж якого складається з 8 громадян України.

Як повідомили в прес-службі президента, глава держави доручив МЗС та спецслужбам активізувати співпрацю з компетентними закладами іноземних держав, зокрема, європейських партнерів України, аби вжити всіх необхідних заходів для звільнення українських громадян та посилення боротьби з піратством, яке останнім часом набуло загрозливих масштабів.

Особливу увагу доручено звернути на розробку дієвих та ефективних механізмів обміну оперативною інформацією щодо боротьби з піратством в режимі реального часу.

Ситуацію із захопленням судна Marathon обговорювали під час зустрічі в Празі президента України з прем’єр-міністром Нідерландів Яном Петером Балкененде.

Було досягнуто домовленості про координацію та об’єднання зусиль обох країн щодо звільнення українських громадян.

Нагадаємо, сьогодні, 7 травня, сомалійські пірати захопили вантажне судно Marathon під прапором Нідерландських Антильських островів. До складу екіпажу входять 8 людей – усі громадяни України.

Факт захоплення судна та перебування на його борту українських громадян підтвердила компанія-оператор судна та Посольство Нідерландів в Україні.

У зв’язку з черговим захопленням в полон українських моряків, Посольствам України в Нідерландах та Кенії доручено з’ясувати обставини інциденту, встановити контакт з судновласником та компанією-оператором та максимально сприяти якнайшвидшому звільненню українців.

Справа знаходиться під особливим контролем у дипломатів України в Нідерландах, Кенії та в МЗС України.

Нагадаємо, в полоні піратів перебувають 24 українці-члени екіпажу судна "Аріана". Корабель пірати відвели до берегів Сомалі, де він буде знаходитись в очікуванні викупу.

Читайте також:

Сомалійські пірати захопили ще 8 українців

Власник захопленої "Аріани" свідомо вимкнув зв'язок з судном

Судно з 24 українцями на борту пірати ведуть на свою базу

Німецький спецназ може вбити полонених українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: