Ющенко вимагає завершити справу про смерть підлітка від щеплення

Генпрокуратура пообіцяла завершити слідство у справі про смерть від щеплення протягом місяця.

Генеральна прокуратура за дорученням президента Віктора Ющенка до 29 травня завершить слідство за фактом смерті краматорського школяра Олександра Тищенка від щеплення.

Про це на зустрічі з главою держави заявив генпрокурор Олександр Медведько.

Разом із тим, Ющенко звернув увагу на те, що негативне ставлення українців до вакцинації набуло дуже серйозних масштабів. 

"Я хотів би, щоб ми змінили ситуацію і суспільне ставлення до проблеми загальнонаціональної вакцинації, бо це питання набуває ознак національної загрози", - вважає президент.

Нагадаємо, 13 травня 2008 року в місті Краматорськ Донецької області після щеплення від кору та краснухи помер учень 11-го класу однієї з місцевих шкіл Олександр Тищенко. Крім того, з підозрою на ускладнення здоров'я після вакцинації були госпіталізовані більше 100 людей.

Пізніше Міністерство охорони здоров'я провело розслідування і дійшло висновку, що смерть підлітка була викликана не індійською вакциною Trevisac, а трагічним збігом обставин.

Втім, смерть краматорського учня дискредитувала ідею проведення загальної вакцинації від кору та краснухи в Україні. МОЗ вирішило не проводити додаткової імунізації з використанням індійського препарату. 8 мільйонів невикористаних доз вакцини терміном придатності до вересня цього року було вирішено передати іншим країнам або знищити.

Нещодавно міністр охорони здоров'я Василь Князевич заявив, що проти вакцинації в Україні ведеться цілеспрямована кампанія. За словами міністра, щонайменше 10% українців відмовляються від щеплень, чим загрожують власному здоров'ю та здоров'ю оточуючих людей.

Князевич пообіцяв, що ті, хто відмовляються від щеплень, будуть лікуватися власним коштом. Урядовець навіть спрогнозував, що задля подальшої дискредитації вакцинації може бути організована смерть ще однієї людини нібито від щеплення.

Читайте також:

МОЗ: ті, хто відмовляться від щеплень, будуть лікуватися власним коштом

Україна позбавиться індійської вакцини

В Україні поширюється вакцинофобія

Україна знову закупить індійську вакцину, яка вбила підлітка

ВідеоЮщенко про смерть підлітка від щеплення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: