Ющенко вірить, що вшанування Бандери не пересварить Україну з Польщею

Ющенко нагадав, що разом зі своїм колегою Качинським брав участь у відкритті пам’ятника полякам, вбитим вояками УПА.

Президент Віктор Ющенко під час візиту до Польщі заявив, що вшанування "одного з найбільших героїв для українців" Степана Бандери не є ворожим актом проти поляків.

Громадянам України, незважаючи на складну історію польсько-українських відносин, не притаманне вроджене вороже ставлення до поляків, сказав Ющенко в інтерв’ю польським ЗМІ.

"Не було і немає чогось такого, як "антипольськість" як "вроджена риса" українців", - сказав Ющенко, який 7-8 вересня перебуває з державним візитом у Польщі.

Він визнав, що українці та поляки мали складні відносини на певному етапі історії, і закликав до взаємовибачення задля порозуміння та кращого майбутнього.

"Історію не можна сприймати як аркуш паперу, який можна розділити лінією та сказати, що з однієї сторони все погане, а з іншої - все добре", - зазначив Ющенко.

Він нагадав, що нещодавно брав участь з президентом Польщі Лєхом Качинським у відкритті пам’ятника полякам, вбитим підрозділом УПА, у Гуті Пеняцькій, а ще раніше обидва президенти відкривали пам’ятник убитим українцям польською Армією крайовою у Павлокомі.
"Мені не було легко, але це був мій обов’язок. Чи Президентові Лєху Качинському було легко у Павлокомі? З певністю можна сказати, що ні, але це треба було зробити", - сказав Ющенко.

Він наголосив, що УПА, як і польська Армія крайова, воювали за незалежність своїх народів, а їхні лідери є національними героями.

"Трагедія полягає в тому, що доходило до боротьби між українцями та поляками", - сказав Ющенко.

Він також назвав природнім бажанням українців та поляків увічнити пам’ять своїх героїв, які боролися за незалежність.

За словами Ющенка, для українців одним з найбільших героїв того часу є лідер ОУН Степан Бандера, якого у Польщі вважають відповідальним за масові вбивства поляків на Волині у 1943 році.

При цьому він не відповів на запитання журналістів, чи підпише указ про присвоєння Бандері звання Героя України, запевнивши, що подібне рішення не було б спрямоване проти поляків. Ющенко зауважив, що таке рішення не повинно прийматись поспішно. "Це повинен бути процес. Подібна подія повинна поєднувати народ", - сказав він.

Читайте також:

Націоналісти вимагають перепоховати Бандеру і Петлюру в Україні

В Ющенка вимагають надати Бандері звання Героя України

Учасників веломарафону на честь Бандери не пустили в Польщу

У Львові опублікували праці Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: