Ющенко вірить у Яценюка та в коаліцію

Віктор Ющенко підтримує демократичну коаліцію та вважає, що кандидат на посаду спікера Арсеній Яценюк здатен об’єднати парламент.

Віктор Ющенко та Арсеній Яценюк
УНІАН
Віктор Ющенко вірить: у якій би установі не з'явився Арсеній Яценюк, він забезпечує її прогрес.
Саме нинішній міністр закордонних справ, на думку президента, може забезпечити ефетивну роботу парламенту. "Я думаю, що для багатьох національних інститутів поява нового обличчя (Арсенія Яценюка) саме по собі - це крок уперед. По-друге, це просто мудра людина, мудрий чоловік, який продемонстрував свою професійність, починаючи із Мінекономіки і Нацбанку, завершуючи Міністерством закордонних справ. Є когорта таких-от молодих людей, які, я переконаний, можуть принести нову якість в українську політику", - сказав Віктор Ющенко в інтерв’ю ВВС.

"Це людина, яка не зашорена догматом якоїсь вузької політичної орієнтації. Мені здається, що це надважливо. Бо інакше б неминучим було формування табору опонентів у парламенті. Думаю, що це людина, яка найефективнішим чином може виконати консолідуючі функції у Верховній раді", - додав президент.

Крім того, президент підтримав створення коаліції між блоком "Наша Україна - Народна Самооборона" і Блоком Юлії Тимошенко, оскільки вперше за три роки його президентства з’явиться парламентська більшість, на яку він зможе обіпертися у реалізації своєї програми.

"Я працюю президентом три роки, і в мене жодного дня не було парламентської більшості. Я думаю, що такі дні добігають кінця. Буде парламент, на який президент зможе обіпертися. Речі, які виглядали проблемними у 2005 році, чи коли ми мали інший парламент, іншу більшість, і вона, на жаль, працювала більше року, і це призвело до згаяння дуже багатьох ініціатив, - нині, я думаю, що сьогодні це вже у минулому", - сказав Віктор Ющенко.

Він зауважив, що знає позицію кожного депутата відносно перспектив майбутньої коаліції, національних пріоритетів, якими буде рухатися коаліція. "Я натхненний тим, що уже більше ніколи в українській політиці не повториться та ганьба, яка була рік тому, коли через політичну корупцію просто скуповувалися мандати депутатів, як у 2004 році скуповувалися голоси", - додав глава держави.

Крім того, Віктор Ющенко наголосив, що новий уряд на чолі з лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко має бути професійним.
«Нам треба відмовитися від політичної, партійної практики призначати людей, які в темах, ввірених відповідним міністерства та відомствам далекі, не мають досвіду. Це те, що відбувається сьогодні, наприклад, з транспортом, коли ми маємо непрофільного міністра, очевидно недурну людину, але тут мова іде не про оцінку його інтелектуальних можливостей, а про професійну здатність», - зауважив глава держави.

Він зауважив, що у попередньому уряді Юлії Тимошенко було допущено досить "багато речей, які засвідчують неефективність управління". "Починаючи від теми власне моделі управління, коли одним махом були загублені структури, які, до речі, мають займатися державним контролем, в тому числі і в газовій сфері. Чи тема так званих вільних економічних зон. На жаль, можливо, тоді час такий був, можливо, обставини такі були, що треба було сприймати і такого роду кроки", - пояснив Віктор Ющенко.

"Але в будь-якому випадку я хотів би, щоб будь-який майбутній український уряд, в тому числі і Юлії Володимирівни (Тимошенко), щоб це були уряди професійні, щоб там не відбувалися експерименти одного дня, за які потім доводиться роками розплачуватися", - наголосив президент України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: