Ющенко висунув вимоги

Президент хоче підпорядкувати собі силовиків, скасувати закон про Кабмін і прийняти нову Конституцію. Також він доручив протягом п'яти днів обговорити створення коаліції.

Ющенко: Коаліцію протягом п'яти днів

Президент України Віктор Ющенко доручив переможцям виборів упродовж п’яти днів напрацювати пропозиції щодо майбутнього формату коаліції та кандидатури на посаду прем’єр-міністра. 

Зустріч у Ющенка
УНІАН
Віктор Янукович стримано прокоментував заяви президента.
Про це глава держави заявив сьогодні, 8 жовтня, під час зустрічі з представниками політичних сил, що перемогли на дострокових виборах до Верховної ради України.
 
Ющенко зазначив, що сьогоднішня розмова має відбуватися в площині того, що потрібно зробити усім, аби відновилася нормальна робота ВР та уряду. 

"Я б дуже хотів, щоб політичні сили, які пройшли до ВР, і їхні лідери зокрема, зробили висновки з короткого політичного періоду, в якому знаходився парламент п’ятого скликання", - сказав президент.
 
Ющенко нагадав, що причиною дострокових виборів до парламенту став той факт, що деякі політичні сили захотіли зробити ревізію результатів виборів 2006 року. В той же час, за його словами, під час нинішніх дострокових виборів "мала місце лексика, яка не сприяла конструктивізму в українській політиці".
 
"Я звертаюся до всіх, шановні присутні, залишити це у вчорашньому дні", - сказав президент. Він також наголосив, що хоче бачити український парламент ефективною інституцією, яка разом з президентом і урядом забезпечить ефективний розвиток демократії, економіки і політики. 

"Переконаний, що сьогодні ми маємо унікальний шанс звернути увагу на ті речі, на які роками не звертали уваги", - сказав президент. 

Ющенко також наголосив, що формування демократичної коаліції завжди відбувалося дуже важко, оскільки не всі хотіли її бачити. "Ніхто або мало хто хотів бачити парламент стабільним", - сказав глава держави. 

Він зазначив, що політичні сили, які перемогли на виборах, впродовж найближчих днів повинні визначитися, хто перебуватиме в коаліції, а хто - в опозиції. 

Президент також закликав майбутню коаліцію одночасно з кандидатурою прем'єр-міністра внести й програму роботи Кабміну.

"Хотів би підкреслити, що разом з кандидатурою прем'єр-міністра я очікую внесення програми, хоча б на найближчі сто днів, від тих політичних партій, які беруть на себе відповідальність за формування політичної коаліції в українському парламенті", - сказав Ющенко.

Президент хоче контролювати силовиків...

Також Ющенко виступив за підпорядкуванні главі держави всього силового блоку влади.

"Хотів би підкреслити, що рівною мірою я виступаю за підпорядкування всього силового блоку главі держави", - сказав Ющенко.

З його слів, це має бути зроблено з метою запобігання ексцесів із внутрішніми військами й іншими силовими інститутами. Як приклад, Ющенко навів ситуацію зі спробою захоплення будинку Генеральної прокуратури в Києві.

Віктор Янукович
УНІАН
Янукович заявляє, що ПР буде в коаліції лише за умови збереження нею прем'єрської посади.
"Тими силовими інститутами, які безпардонно могли зайти в приміщення Генеральної прокуратури, порушуючи Конституцію, порушуючи закон тільки через те, що вони перебувають у розпорядженні певного інституту, що дозволяє собі поводитися неконституційно", - сказав президент.

...а також скасувати Закон про Кабмін і змінити Конституцію

Також глава держави виступив за скасування Закону про Кабінет міністрів України.
 
"Я в цьому колі (переможців виборів) наполягаю на скасуванні цього закону", - сказав Ющенко, наголосивши, що цей документ привів країну до "виникнення клопотів, перш за все, у стінах українського парламенту", а його ухвалення відбувалося не у відповідності до Конституції. 

"Переконаний, що політичні сили, які найближчим часом будуть представлені в українському парламенті, знайдуть політичну волю дати чесну відповідь на організацію роботи Кабінету міністрів у суворій відповідності до Конституції України", - сказав глава української держави.

Зрештою, президент наполягає на необхідності ухвалення нової редакції Конституції України.

Ющенко зробив акцент на кількох загальноукраїнських пріоритетах, навколо яких, за його словами, має вестися дискусія під час переговорів. Він нагадав, що за свідченням майже всіх експертів і спостерігачів, зокрема і міжнародних, те, що відбулося 8 місяців тому – це результат непродуманої політичної реформи. 

Президент переконаний, що 2008 рік має бути присвячений оптимізації політичного й конституційного процесів. 

Ющенко закликав політичні сили напрацювати нову редакцію Конституції, яка б, у першу чергу, унеможливила узурпацію влади будь-якою з політичних інституцій, а також забезпечила демократичний розвиток країни. 

При цьому президент зазначив, що важливо, щоб із цього приводу висловився український парламент, а з питань, які стосуються прав людини, також висловились і громадяни України. 

Ще одним пріоритетом президент назвав реформу місцевого самоврядування. За його словами, це також має бути невід’ємною частиною конституційного процесу. На думку Ющенка, прийшов час надати органам місцевого самоврядування адекватні повноваження, а також матеріально забезпечити їх реалізацію. 

Крім цього, глава держави наголосив на необхідності проведення адміністративної реформи й територіальної організації влади. Також, за його словами, реформи потребують судові органи. 

За словами Ющенка, протягом останнього часу у багатьох випадках судові інститути не виконали покладених на них функцій. 

Ющенко впевнений у підтримці

Пізніше президент заявив, що переможці парламентських виборів підтримують його пропозиції.

Про це йдеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті глави держави за результатами сьогоднішньої зустрічі з керівниками політичних сил.

“На підставі заяв учасників зустрічі схвально відзначаю, що пропозиції президента України, які стосуються схвалення нового Закону України "Про Кабінет міністрів України", забезпечення єдиного керівництва силовими і відповідними правоохоронними органами з боку глави держави, скасування депутатської недоторканності і привілеїв, вжиття першочергових кроків у сфері економічних реформ, боротьби корупції і судової реформи, а також підготовки нової редакції Конституції України, отримали політичну підтримку”, - йдеться в заяві. 

Ющенко розглядає цей факт “як основу для конструктивної і продуктивної роботи нового парламенту”. 

Він висловив задоволення з приводу того, що позиція президента України “була з розумінням сприйнята і підтримана ключовими учасниками зустрічі”. За його словами, для здійснення необхідних консультацій відведено п`ять днів. 

Ющенко очікує, що висловлені політичні позиції будуть невідкладно підкріплені відповідними домовленостями. “Відтепер необхідно оперативно здійснити підготовку до початку роботи Верховної ради України шостого скликання, на основі узгодження політичних позицій сформувати коаліцію депутатських фракцій і гарантувати усі належні умови для конструктивної діяльності парламентської опозиції”, - йдеться в заяві Ющенка.
 
Він наголосив, що вітає “виявлену готовність до започаткування якісно нової атмосфери політичного діалогу в країні” і поділяє пропозиції стосовно ефективної взаємодії парламентських коаліції та опозиції і створення повноцінних демократичних умов для діяльності опозиції.
 
За його словами, “Україна - єдина”, і “ми отримали унікальний шанс для реалізації усіх необхідних змін в житті людей і держави”. Президент України вірить в його реалізацію.

Симоненко: Формувати коаліцію треба без Ющенка

Зустріч у Секретаріаті прокоментував лідер КПУ Петро Симоненко. Він заявив, що подальші консультації стосовно формування коаліції будуть проводитися без участі президента. 

Симоненко наголосив, що мета сьогоднішньої зустрічі у президента була не зрозумілою. 

"Навіщо було запрошувати, якщо самі не визначилися", - сказав лідер комуністів. 

Янукович: ПР претендує на посаду прем'єра

Свої коментарі стосовно зустрічі у президента висловив і лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Він, зокрема, вважає за доцільне не скасування закону про Кабінет міністрів, а внесення до нього змін.

"Ми і раніше висловлювали таку думку, що закони не можна відміняти, їх можна змінювати. Але скільки потрібно змінювати цей закон (про Кабмін), ми висловлювали свою точку зору, і я згоден з позицією президента, що, безумовно, потрібно шукати баланс влади", - сказав Янукович.
 
На його думку, в змінах в закон про Кабмін слід врахувати все, що не вимагає внесення змін у Конституцію. 

Прем`єр-міністр також повідомив, що переконаний у тому, що "глава держави повинен мати контроль над силовими відомствами в рамках тих повноважень, які він має".

"І Кабінет міністрів також повинен мати і виконувати свої повноваження. Президент висловлює свою точку зору в межах своїх повноважень", - додав глава уряду.

На його думку, переговори про створення парламентської коаліції можна почати тільки після оголошення офіційних результатів виборів 

"Без оголошення офіційних результатів виборів початок переговорів про формування коаліції неможливий. Потрібно дочекатися офіційного оголошення результатів, це перше. Друге - п`ять днів відводиться на судові скарги і після цього можна розпочинати процес створення коаліції, потім фракцій в парламенті, і на цій основі - підписання коаліційної угоди", - сказав Янукович.
 
Прем`єр ще раз наголосив, що Партія регіонів як переможець виборів повинна брати участь у переговорному процесі щодо створення коаліції. 

"Якщо ми будемо в коаліції, то прем`єрське крісло буде за Партією регіонів, а якщо ми будемо в опозиції… Тобто, є два питання. Ми готові взяти на себе відповідальність і маємо на це право як переможці виборчих перегонів, і якщо так станеться, то крісло прем`єра буде у Партії регіонів", - додав він.

Також Янукович відзначив, що Партію регіонів не лякає можлива робота в опозиції. "Якщо так станеться, то ми будемо в опозиції", - додав він. 

Тимошенко дасть опозиції посади

Відповідно до коментарів лідера БЮТ Юлії Тимошенко за результатами зустрічі в Секретаріаті президента, в разі створення коаліції БЮТ і НУ-НС опозиція отримає контрольні функції в системі влади.

"Ми готові надати досить вагомі права парламентській опозиції", - сказала Тимошенко, підкресливши, що вперше за 16 років незалежності України опозиція одержить шанс контролювати владу, а влада стане прозорою.

"Опозиція зможе стежити за кожним кроком влади, і ми пішли на це, тому що нам нема чого приховувати", - сказала Тимошенко.

Зі слів лідера БЮТ, майбутня коаліція готова надати опозиції право очолити Рахункову палату, ряд комітетів Верховної ради, зайняти посади заступників у міністерствах і відомствах, в обласних і районних державних адміністраціях.

"Ми готові, і ми сьогодні не почули заперечень від президента Віктора Ющенка, дати опозиції посади заступників у державних адміністраціях, обласний і районних", - сказала вона.

Також Тимошенко обіцяє створити в майбутньому Кабінеті Міністрів спеціально для опозиції посаду віце-прем'єра для контролю за роботою уряду та ввести по одному представнику опозиції в спостережні ради державних підприємств й у Національного банку.

При цьому лідер БЮТ підкреслила готовність своєї політичної сили й блоку НУ-НС відразу після оголошення Центральною виборчою комісією остаточних результатів виборів Ради створити коаліцію.

"Протягом доби, максимум - двох... Не бачу на сьогодні ніяких перешкод для цього", - сказала вона.

НУ-НС закликає працювати і кличе Литвина до коаліції

Представники блоку НУ-НС також прокоментували зустріч із президентом. Зокрема, вони вчергове закликали до формування коаліції Блок Литвина.

Такий заклик оприлюднив лідер НУ-НС Юрій Луценко.  

Луценко сказав, що Блок Литвина отримав пропозиції щодо формування коаліції і зараз "м’яч знаходиться на його полі". За словами лідера НУ-НС, усі питання зараз треба адресувати до лідера блоку Володимира Литвина.
 

Ющенко-Кириленко
УНІАН
Після зустрічі з президентом В'ячеслав Кириленко закликав усі політичні сили не складати депутатських мандатів.
Луценко додав, що його політична сила та БЮТ мають не тільки теоретичну, а й практичну можливість сформувати коаліцію у парламенті. 

Інший представник НУ-НС, В'ячеслав Кириленко, закликав новообраних народних депутатів від Партії регіонів не відмовлятися від складення присяги і брати участь у засіданнях Верховної ради України.

Як нагадав Кириленко, політрада НУ-НС ухвалила рішення, що єдиною прийнятною коаліцією для блоку є коаліція з Блоком Юлії Тимошенко. Він також зазначив, що НУ-НС не може створити коаліцію з Партією регіонів. 

Кириленко сказав, що його політична сила закликає усіх переможців виборів – у першу чергу, Партію регіонів – скласти присягу на вірність українському народові на першому засіданні новообраного парламенту.
 
"Будь-який шантаж чи погрози у цьому випадку є неприйнятними", - сказав Кириленко. Також він підкреслив, що у разі створення коаліції НУ-НС і БЮТ готові ухвалити закон, який регулюватиме діяльність опозиції. За словами Кириленка, це необхідно, аби політичні сили, які працюватимуть в опозиції, наперед знали свої повноваження та обов’язки. 

На переговорах у Секретаріаті президента України були присутні представники блоку ”Наша Україна – Народна самооборона” - Юрій Луценко і В’ячеслав Кириленко; БЮТ – Юлія Тимошенко та Олександр Турчинов; Партії регіонів – Віктор Янукович і Раїса Богатирьова; Блоку Литвина – Олег Зарубінський та Ігор Шаров; Комуністичної партії – Петро Симоненко й Валентин Матвєєв; керівник Секретаріату Віктор Балога та секретар РНБО Іван Плющ.

ВідеоВиступ Віктора Ющенка (ексклюзивне відео)

ВідеоЗаяви Юлії Тимошенко (ексклюзивне відео)

ВідеоЮщенко зустрівся за круглим столом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: