Ющенко вітає з Днем української мови

Президент України Віктор Ющенко привітав співвітчизників з Днем української писемності та мови.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко побажав українцям “жити за Словом, з якого почалася Україна”. )
Президент України Віктор Ющенко привітав співвітчизників з Днем української писемності та мови.

Як повідомляє прес-служба глави держави, у своєму привітанні Віктор Ющенко закликав "усвідомлювати велику вагу рідного слова і особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім”.

Президент переконаний, що “утвердження нашої державності розпочиналося з боротьби за мову. Від повноцінного відновлення мовного здоров`я України залежить національне відродження усіх найглибших творчих, будівничих і культурних сил українського народу. Цю дорогу маємо пройти впевнено, твердо і водночас з мудрістю і толерантністю у ставленні до кожного, хто тільки повертається до першоджерела”.

За словами Віктора Ющенка, “так само, як відновлена воля і демократія, державна мова потребує нині щоденної праці і підтримки. Реальне і повсюдне зміцнення її позицій має водночас виконати дуже важливу і справедливу місію – сприяти дійсно цивілізованому захисту прав національних меншин, упосліджених радянським режимом, і стати природним та єднальним фактором міжнаціонального спілкування у нашій державі”.

Він побажав українцям любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, щоб “жити за Словом, з якого почалася Україна”.

На підтримку своїх слів президент Віктор Ющенко надав Міжнародному конкурсу з української мови імені Петра Яцика статус національного. Про це сказано в указі президента № 1078/2007 від 9 листопада.

Таким чином, Ющенко підтримав ініціативу Ліги українських меценатів і Національної ради з питань культури й духовності з проведення Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика як щорічного загальнонаціонального заходу.

Віктор Ющенко доручив Кабінетові міністрів сприяти організації й проведенню Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, у тому числі розглянути питання щорічного виділення бюджетних коштів на проведення конкурсу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: