Ющенко вітає з Днем української мови

Президент України Віктор Ющенко привітав співвітчизників з Днем української писемності та мови.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко побажав українцям “жити за Словом, з якого почалася Україна”. )
Президент України Віктор Ющенко привітав співвітчизників з Днем української писемності та мови.

Як повідомляє прес-служба глави держави, у своєму привітанні Віктор Ющенко закликав "усвідомлювати велику вагу рідного слова і особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім”.

Президент переконаний, що “утвердження нашої державності розпочиналося з боротьби за мову. Від повноцінного відновлення мовного здоров`я України залежить національне відродження усіх найглибших творчих, будівничих і культурних сил українського народу. Цю дорогу маємо пройти впевнено, твердо і водночас з мудрістю і толерантністю у ставленні до кожного, хто тільки повертається до першоджерела”.

За словами Віктора Ющенка, “так само, як відновлена воля і демократія, державна мова потребує нині щоденної праці і підтримки. Реальне і повсюдне зміцнення її позицій має водночас виконати дуже важливу і справедливу місію – сприяти дійсно цивілізованому захисту прав національних меншин, упосліджених радянським режимом, і стати природним та єднальним фактором міжнаціонального спілкування у нашій державі”.

Він побажав українцям любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, щоб “жити за Словом, з якого почалася Україна”.

На підтримку своїх слів президент Віктор Ющенко надав Міжнародному конкурсу з української мови імені Петра Яцика статус національного. Про це сказано в указі президента № 1078/2007 від 9 листопада.

Таким чином, Ющенко підтримав ініціативу Ліги українських меценатів і Національної ради з питань культури й духовності з проведення Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика як щорічного загальнонаціонального заходу.

Віктор Ющенко доручив Кабінетові міністрів сприяти організації й проведенню Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, у тому числі розглянути питання щорічного виділення бюджетних коштів на проведення конкурсу.

ВідеоАкція на підтримку української книги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: