Ющенко визнав, що підстав для розпуску Ради в нього немає

Президент сподівається, що відповідне рішення Конституційного суду надасть йому такі підстави.

Президент Віктор Ющенко визнає, що на даний момент у нього немає підстав для розпуску Верховної ради, але вважає, що тлумачення Конституційного суду з питання парламентської більшості дасть такий привід.

"Саме так, підстав немає. Але я вважаю, що тлумачення Конституційного суду дасть можливість назвати речі своїми іменами", - сказав він в інтерв'ю газеті "Коммерсант", відповідаючи на запитання.

"Нагадаю, голова Конституційного суду обіцяв, що рішення буде винесене протягом місяця, і пара тижнів з цього терміну вже спливла. Я вірю, що ці терміни будуть дотримані, бо в правовому сенсі, наскільки я розумію, тут серйозної дискусії бути не може", - зазначив Ющенко.

При цьому він зазначив: "Я не хочу, щоб у парламенті було відчуття, що президент тільки й мріє провести дострокові вибори. Але якщо в нас є коаліція, в якої немає більшості, то я ставлю запитання - у нас легітимна влада чи ні?"

"Система, що працює на невідповідності Конституції, кульгає на обидві ноги. А нестабільність від неї неминуче поширюється на всі інститути влади - і в міськради, і в облради, і в прокуратуру, і в Нацбанк. У такій ситуації усіх буде колотити! Тому краще домогтися відповідності Конституції - хай у парламенті буде сформована більшість із 226 народних депутатів, які зможуть реалізувати свій політичний курс", - підкреслив Ющенко.

Саме тому він подав запит до Конституційного суду про тлумачення положень про більшість.

"Я не хочу відштовхуватися від положень регламенту Верховної ради і готовий дочекатися рішення КС. Є норма про те, що за відсутності більшості я повинен виконати вимогу Конституції (про розпуск Верховної ради), але ця норма може бути використана тільки після оприлюднення тлумачення КС", - підкреслив президент.

Коментуючи думку, що після оприлюднення рішення КС потрібно буде чекати ще 30 днів, і тільки після цього з'явиться право розпуску Верховної ради, Ющенко сказав: "Не обов'язково. Давайте почекаємо висновків суду. Якщо в цьому документі буде чітко сказано, що з моменту створення коаліції її діяльність не відповідала нормам Конституції, то цей термін потрібно буде відраховувати з дня її створення".

Нагадаємо, зараз Конституційний суд розглядає подання президента Віктора Ющенка щодо порушення процедури призначення прем'єр-міністра новою парламентською коаліцією.

Позитивне рішення щодо цього подання дасть главі держави підстави для дострокового розпуску Ради. Втім, за наявною інформацією, шанси на те, що КС задовольнить позов президента, мінімальні.

Сам Ющенко вже кілька разів закликав Раду до проведення позачергових президентських і парламентських виборів.

Читайте також:

Ющенко піде на всі вибори. За ним "стоять мільйони"

Яценюк не бачить себе спадкоємцем Ющенка

З партії Ющенка піде ще один депутат

Ющенко звинуватив Тимошенко у провалі антикризових законів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: