Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенко визнав вояків ОУН-УПА борцями за незалежність

Крім того, учасниками боротьби за незалежність визнано армії УНР, ЗУНР, Гетьманської держави та Карпатської Січі.

Президент Віктор Ющенко визнав воїнів Організації українських націоналістів й Української повстанської армії (ОУН-УПА) учасниками боротьби за незалежність України.

Про це він сказав під час заходів із вшанування пам'яті героїв Крут у Чернігівській області. "Я підписав указ про ушановування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті", - сказав Ющенко.

Президент зазначив, що відповідно до цього указу учасниками боротьби за незалежність України зізнаються члени формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української держави Гетьманату, Української військової організації, Організації народної оборони "Карпатська Січ", Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, Української головної визвольної ради й інших військових формувань, які боролися за незалежність України.

Він повідомив, що доручив Кабінету міністрів розробити й подати у Верховну раду законопроект, який би визначив статус учасників визвольної боротьби.

Визнання боротьби ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою українського народу від президента протягом кількох років вимагали представники націоналістичних партій та організацій.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко 22 січня оголосив про присвоєння звання Героя України посмертно керівникові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері. В указі глави держави сказано, що Бандера був нагороджений "за силу духу у відстоюванні національної ідеї, виявлений героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну українську державу".

Раніше, в жовтні 2007 року, Ющенко присвоїв звання Героя України командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу.

Обидва рішення викликали неоднозначну реакцію в суспільстві.

Читайте також:

Росія вимагатиме в Ради Європи засудити героїзацію Бандери

В Одесі пройде товариський суд над Ющенком і Бандерою

Ющенко пояснив, що його приваблює в Бандері

В Росії надання Бандері звання Героя назвали ганьбою

ВідеоЮщенко визнав ОУН-УПА борцями за незалежність

Залиште свій коментар

Вибір редакції