Ющенко вмовляв Кирила не їхати в Рівне, лякаючи провокаціями

За словами Московського патріарха, Секретаріат президента заявляв про підготовку провокацій під час його візиту.

Московський патріарх Кирило називав статистами учасників акцій протесту проти його візиту в Рівне, а також заявив, що не бачить якоїсь "підступності" в ситуації з перенесенням на один день свого візиту до цього міста.

"Зовні це були молоді люди (учасники акцій протесту в центрі Рівного під час візиту патріарха), не знаю, наскільки щиросердо вони представляли ті ідеї, які проголошували. Враження вони справляли статистів - заготовлені фрази, які потрібно було вимовляти", - сказав патріарх Кирило на зустрічі з українським духівництвом в Зимнинському Успенському монастирі під Володимиром-Волинським.

За оцінкою патріарха, учасників цих мітингів протесту "було небагато, можливо, не більше 30 людей". "Вони створювали шумовий ефект, але ніяк не перешкодили ні моїй зустрічі з віруючими людьми, ні відвідинам храму", - наголосив предстоятель Російської православної церкви.

Коментуючи заходи, що вживає влада України щодо організації його візиту, патріарх Кирило відзначив, що у нього "немає жодних зауважень" відносно того, як його приймають, як у Західній Україні, так і в Києві, на Донбасі. "Все організовано правильно, дуже гарно, ненав'язливо. Ніхто мене не захищає від контактів з людьми - підійти, благословити, поговорити. Порядок підтримується повністю", - заявив патріарх Кирило.

"Що стосується заминки з моїми відвідинами Рівного, - наголосив патріарх, відповідаючи на питання українського духівництва, - я не впевнений, що тут є якась підступність". За його словами, ще на етапі підготовки візиту до нього приїхав "високопоставлений представник президентської адміністрації і від імені президента Ющенка" попросив, щоб предстоятель не їхав до Рівного, "тому що там готувалися дуже жорсткі провокації, і в київської влади не було упевненості в тому, що вони зможуть утримати цю ситуацію під контролем".

"Але проте, з повагою сприйнявши цю точку зору, я все ж просив вставити Рівне в програму мого візиту, що й сталося", - сказав патріарх. Проте, за його словами, коли представники Московського патріархату дізналися про те, що в Рівному "є якісь протестні групи, які хочуть зірвати візит", вони знов зв'язалися з Секретаріатом президента, де їм у черговий раз підтвердили, що "дійсно, небажано їхати в Рівне".

Як наголосив патріарх, в неділю 2 серпня до нього надійшов дзвінок "від одного з найбільш високопоставлених людей у президентській адміністрації, який сказав, що відвідини Рівного вкрай небажані".

В результаті, як сказав патріарх, обговорювалися варіанти його подальшого переїзду до Житомира або до Києва, проте, оскільки з'ясувалося, що в Житомирі буде складно зробити посадку літака, "було вирішено летіти до Києва".

"Коли я прилетів до Києва, я дізнався про всі подробиці того, як мене чекали люди, яка величезна кількість жителів Рівного вийшла на вулиці з підтримкою. Я вирішив наступного дня відвідати Рівне, і я був дійсно зворушений тим прийомом, який мені був наданий у Рівному", - заявив патріарх Кирило.

Нагадаємо, що раніше в Секретаріаті президента заявили, що не ініціювали зміни програми візиту патріарха Кирила. Як зазначили в СП, "Секретаріат президента України не є координатором програми візиту в Україну предстоятеля Руської православної церкви. Цим займається відповідна Комісія Української православної церкви та Московська патріархія".

Читайте також:

Націоналісти не дозволять Кирилу "нав’язати Україні духовну війну"

Патріарх Кирило відвідав Рівне під привітання та вигуки "Ганьба!"

Ющенко не зривав візит Кирила до Рівного, а тільки попереджав

Патріарх Кирило приїхав на Західну Україну "з правдивим словом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: