Ющенко вніс до Ради законопроект про вибори за мажоритарною системою

Президент зареєстрував у Верховній раді проект закони, яким передбачається повернення до мажоритарної системи на місцевих виборах.

Президент України Віктор Ющенко вніс до Верховної ради проект закону про проведення усіх місцевих виборів за мажоритарною виборчою системою.

Як відомо, за умов існування пропорційної виборчої системи упродовж 2006-2009 року до місцевих рад обиралися політики, які не мали жодного стосунку до мешканців відповідних територіальних громад.

За словами заступника глави Секретаріату президента, представника президента у Конституційному Суді Марини Ставнійчук, "саме тому Ющенко пропонує обирати до місцевих рад не партійні вивіски, а конкретних осіб, які представлятимуть інтереси відповідної громади - від місцевого рівня і до рівня обласної ради та Верховної ради Автономної республіки Крим".

За її словами, запропонований президентом проект закону про місцеві вибори має на меті створити системну і якісну правову основу для організації і проведення чесних та відкритих місцевих виборів відповідно до вимог Конституції України та загальновизнаних міжнародних стандартів.

Він створений з урахуванням позитивного досвіду застосування на практиці інших законів про вибори, а також рекомендацій авторитетних міжнародних організацій.

Ставнійчук поінформувала, що у законопроекті є кілька суттєвих нововведень, які розширюють права громадян обирати та бути обраними до місцевих рад та збільшують вплив громадянського суспільства на місцеву політику.

Зокрема, право на висування кандидатів у депутати місцевих рад за законопроектом отримують не лише місцеві організації політичних партій, але й громадські організації - як місцеві, так і всеукраїнські, які мають місцеві осередки.

Ставнійчук також наголосила, що принциповою є і пропозиція президента відмовитися від практики створення блоків партій на місцевих виборах.

Відповідно до законопроекту, розширюється коло суб`єктів спостереження за ходом виборчого процесу, що збільшує гарантії його чесності та відкритості. Окрім спостерігачів від кандидатів та міжнародних організацій, спостерігати за виборами можуть і представники політичних партій та громадських організацій, які не беруть участі у виборах.

Вона підкреслила, що цей законопроект є складовою частиною масштабної конституційної реформи, запропонованої Ющенком. Його прийняття забезпечить проведення чесних та відкритих місцевих виборів, сприятиме реалізації і гарантуванню прав територіальних громад на обрання та вплив на місцеву владу.

Як повідомлялося, президент оголосив про свій намір подати до ВР проект закону про мажоритарну виборчу систему ще на початку грудня.

Читайте також:

Священик з Рівненщини прокляв усіх, хто проти Януковича

Тимошенко пообіцяла більше не агітувати у робочий час

Російський виборчком не запросили на українські вибори

Ющенко збирається повернути мажоритарну систему

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: