Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Президент закликав РФ деполітизувати газове питання та не пред'являти Україні жодних газових претензій.

Президент Віктор Ющенко наголосив на необхідності деполітизувати питання поставок російського газу до України.

Глава держави відзначив, що Україна та Росія повинні вийти на "процес ринкових відносин" у паливній сфері, тоді як усі рішення, укладені на даний момент, здебільшого політизовані. "Газ – це політика. Я не хочу, щоб газ був політикою", - заявив Ющенко.

Він нагадав, що за підрахунками російської сторони "Україна ще буде винна 100 років за той газ, що вона нібито безплатно або за заниженою ціною отримала".

"Я зворотній підбив підрахунок. Україна стільки безплатно газу перекачала до Європи, що ми можемо ще 150 років користуватися безкоштовними поставками", - запевнив Ющенко.

"Правди немає ні тієї, ні в цієї сторони", - сказав він, додавши, що при переході на виключно ринкові відносини формула ціни за постачання газу та його транзит могла би бути введена у виключно економічні рамки. .

Президент також висловив переконання, що ціни за постачання газу та його транзит потрібно піднімати паралельно з періодичністю в декілька років.

"Давайте діяти за рівними принципами. Ми не розраховуємо на чиїсь подачки, бо вони забирають у нас незалежність", - наголосив він.

Крім того, за словами Ющенка, низька ціна транзиту російського газу, за якою працює Україна, дестабілізує відносини у європейській сфері газопостачання.

"Чи є в Європі компанія, яка б взялася сьогодні за транзит газу за 1,7 долара за тисячу кубометрів? Немає. У Словаччині цей транзит – 4,5, в Австрії близько 6, в Данії біля 12-ти, а в Україні – 1,7. Нас такі угоди не просто не влаштовують. Я переконаний, що вони дестабілізують організацію газових стосунків на континенті", - додав президент.

Нагадаємо, раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Україна матиме ускладнення із оплатою російського газу через січневі президентські вибори. А прем'єр Росії Володимир Путін із посиланням на українську колегу Юлію Тимошенко говорив, що нормально платити за газ заважає Ющенко.

За прогнозом Кабміну, Україна може мати проблеми з розрахунками за російський газ взимку наступного року, якщо МВФ не надасть їй черговий транш свого кредиту.

Читайте також:

Ющенко: при мені українці прожили найкращі роки свого життя

В уряді пророкують проблеми з газом на Різдво

СП звинуватив Тимошенко в політичних доносах на користь Росії

ВідеоЮщенко про газове питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: