Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенко вшанував пам'ять розстріляних у Бабиному Яру

У 68 роковини трагедії Бабиного Яру президент звернувся до українців із закликом єднатися та пам'ятати про тоталітарні злочини.

Президент Віктор Ющенко закликав український народ до єдності заради щастя і безпеки майбутнього.

Про це йдеться в зверненні глави держави з нагоди 68-х роковин трагедії Бабиного Яру.

У своїй промові Ющенко підкреслив, що, ідучи в майбутнє, потрібно пам`ятати про своїх загиблих, про страшну ціну, яку українці заплатили за право бути вільними й незалежними. “Будьмо відповідальними, зміцнюймо нашу єдність заради щастя й безпеки прийдешніх поколінь”, - підкреслив він.

Президент також наголосив на тому, що необхідно не допустити рецидивів тоталітарної ідеології, ксенофобії, антисемітизму, зневаги до людського життя й гідності.

“Український народ, який втратив мільйони своїх синів і дочок під час Голодомору-геноциду й Другої світової війни, рішуче й категорично відкидає будь-які прояви й рецидиви тоталітарної ідеології, ксенофобії, антисемітизму, зневаги до людського життя й гідності”, - підкреслив він.

68 років тому, 29 вересня 1941 року, в урвищах Бабиного Яру в Києві фашистські окупанти розпочали масові розстріли невинних людей і, насамперед, українських євреїв.

“За неповних два роки нацистського терору Бабин Яр перетворився у величезну братську могилу, в якій знищено понад сто тисяч наших співвітчизників - євреїв, ромів, українців, росіян та представників інших народів”, - наголосив президент.

Він нагадав, що в Бабиному Яру поховані військовополонені, радянські підпільники й члени ОУН, тисячі мужніх патріотів, які чинили опір загарбникові.

“Меморіал Бабиного Яру - священний. Українська держава не допустить будь-якого осквернення пам`яті наших співвітчизників і дбатиме про належний захист місця їхнього вічного спокою”, - зазначив Ющенко.

Президент заявив, що українці збудували державу, в якій панує міжнаціональна злагода, взаєморозуміння й взаємоповага. “Ми віддані ідеалам миру, демократії й гуманізму”, - підкреслив він.

"Ідучи в майбутнє, пам'ятаймо про своїх загиблих, про страшну ціну, яку ми заплатили за право бути вільними й незалежними. Будьмо відповідальними, зміцнюймо нашу єдність заради щастя й безпеки прийдешніх поколінь", - резюмував президент.

Нагадаємо, 27 вересня у Києві відзначчли 68-і роковини перших розстрілів в Бабиному Яру. Цього дня у 1941 році було вбито більше семисот пацієнтів психіатричної лікарні імені Івана Павлова, яка знаходилася поряд з яром.

28 вересня тут було урочисто відкрито та освячено відновлений Пам’ятний хрест, встановлений на символічній могилі антифашистського українського підпілля, зруйнований в ніч на 15 липня цього року.

Читайте також:

У Бабиному Яру відновили хрест розстріляним ОУНівцям

У Києві пройшов мітинг пам'яті розстріляних у Бабиному Яру

Черновецький: готелю у "Бабиному Яру" не буде

У Бабиному Яру в Києві побудують готель

ВідеоРоковин трагедії Бабиного Яру

Залиште свій коментар

Вибір редакції