Ющенко вважає імпортне м'ясо трагедією

Президент розкритикував аграрну політику уряду Тимошенко і доручив Генпрокуратурі перевірити, як в Україну потрапляє імпортне м'ясо.

Президент Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі перевірити процес імпортування м'ясопродуктів до України.

Про це глава держави сказав у місті Яготині Київської області, виступаючи на нараді з питань фінансового стану підприємств АПК та щодо ситуації у тваринництві.

Ющенко зокрема розкритикував ситуацію із ввезенням до України дешевого м'яса та висловив сумнів у тому, що м'ясо за 80 центів може потрапляти на територію країни без митних порушень. "Очевидно, по накладних це не м’ясо", - припустив глава держави.

У зв'язку з цим, він попросив Генпрокуратуру перевірити весь ланцюжок завезення на територію України імпортного м’яса.

Крім того, Ющенко назвав усю політику двох останніх урядів з підтримки вітчизняного виробника м'яса непродуманою. За його словами, чим більше імпорт м’яса, тим менше поголів’я худоби в Україні, і тому потрібно через пільги та преференції підтримувати вітчизняного виробника.

"Парадокс, ми в цьому році мали найбільший врожай фуражного зерна і найменшу кількість поголів’я", - звернув увагу Ющенко. Він назвав трагедією темпи зростання імпорту м’яса в Україну, зауваживши, що якщо ця тенденція збережеться, українському м’ясовиробництву загрожуватиме зникнення.

"Імпортувати м’ясо до України – це все одно, що в Росію імпортувати нафту та газ, а в Колумбію – каву", - наголосив президент, додавши, що уряд Південної Кореї відправили у відставку, коли він прийняв необґрунтоване рішення, яке призвело до різкого збільшення імпорту м’яса в країну.

Також президент різко розкритикував дії Кабміну щодо обмеження експорту українських зерна й олії. Говорячи про обмеження експорту олії, Ющенко зауважив, що Україна є одним з найбільших її виробників у світі.

"Здавалось би, українською олією полито половину світу, у нас один конкурент – Аргентина, але, дякувати Богу, вона далеко", - сказав президент. Він висловив здивування тим, що за цих умов обмежується експорт і надається право на ринку, за словами глави держави, лише двом компаніям, одна з яких належить депутатові від БЮТ.

"Хіба це конкуренція?" - спитав Ющенко, додавши, що подібні рішення продиктовані не державними інтересами.

Нагадаємо, президент відвідав із робочим візитом Київську область.

Під час поїздки він зокрема побував на свинокомплексі СП ТОВ "Нива Переяславщини" та Яготинському маслозаводі.

Читайте також:

Ющенко відвідав свиноферму та поїде на маслозавод

На весняно-польові роботи не вистачає 4 млрд. гривень

НБУ не допоможе банкам, які не дадуть грошей селу

В Україні зникає м'ясо

ВідеоЮщенко про імпортне м'ясо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: