Ющенко розчарувався у партнерстві з Європою

Президент незадоволений дискусіями між Україною та ЄС з питань практичної реалізації проектів "Східного партнерства".

Президент Віктор Ющенко стурбований переговорами з Єврокомісією щодо "наповнення реальним змістом" програми співпраці з ЄС "Східне партнерство".

Як повідомив заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук, президент вважає досить низьким рівень конкретики в дискусіях між Україною та ЄС з питань практичної реалізації проектів "Східного партнерства". Також президент переконаний, що майбутні проекти ініціативи повинні мати новаторський характер.

Заява Гончарука виявилася несподіваною, оскільки після Празького саміту Віктор Ющенко позитивно оцінював його результати, всіляко підкреслюючи, що в Україні задоволені прийнятою на ньому декларацією. "Це, напевно, перший документ, до якого немає серйозних претензій української сторони", - запевнив тоді Ющенко.

Пізніше джерела у Секретаріаті уточнили, що Єврокомісія внесла в документ низку правок, на яких наполягала Україна, зокрема розширила пункт про те, що "Східне партнерство" не замінює собою існуючі двосторонні взаємини, і ввела термін "східноєвропейське партнерство". Це, звичайно, менше, ніж згадка про європейські прагнення і європейську перспективу країн-партнерів, на якому наполягав Київ, але українська сторона погодилася з таким формулюванням.

На думку Гончарука, спільними проектами України та ЄС зараз повинні стати програми регіонального розвитку, створення інтегрованої системи управління кордонами згідно з нормами Європейського союзу, а також покращення співробітництва в енергетичній сфері. Водночас, він зазначив, що розгляд цих проектів ускладнений факторами, "які не залежать від української сторони".

"Зокрема, мова йде про відсутність у представників Єврокомісії єдиного підходу і комплексного бачення майбутньої взаємодії, узгодженого механізму оформлення проектних заявок та уніфікованої форми представлення проектних пропозицій", - упевнений він. Крім того, на думку Гончарука, ефективній співпраці між Україною та ЄС заважає внутрішня дискусія в Євросоюзі "щодо концепції практичної імплементації ініціативи".

У представництві Єврокомісії в Україні офіційно не коментували ситуацію. "Європейська комісія не буде офіційно коментувати заяву пана Гончарука", - сказав прес-секретар українського представництва ЄК Давид Стулік.

Водночас, він додав, що після Празького саміту відбулися засідання чотирьох робочих груп, у рамках яких з учасниками програми "Східне партнерство" обговорювалися конкретні проекти. "Наступна зустріч цих робочих груп відбудеться восени, і саме там відпрацьовуватимуть списки конкретних проектів, які будуть реалізовуватися в рамках програми "Східне партнерство", - повідомив Стулік.

"Східне партнерство" - ініціатива Європейського союзу із впровадження нового формату відносин ЄС з Україною, Молдовою, Грузією, Вірменією і Азербайджаном. Офіційний її старт відбувся 7 травня на саміті Європейського союзу у Празі. Програмою передбачено виділення країнам 600 млн євро до 2013 року, призначених для зміцнення державних інститутів, контролю кордонів та надання допомоги малим компаніям.

Читайте також:

Європа порадила Україні, як розв’язати газову проблему

Чехія обіцяє підтримати європейські амбіції України

Українців і росіян буде мирити Німеччина

Європа назвала умову полегшення візового режиму з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: