Ющенко дійшов висновку, що він нащадок Мазепи

Президент дослідив свій родовід до сьомого коліна і знайшов свідчення того, що його рід пов'язаний з родом Івана Мазепи.

Президент Віктор Ющенко досліджує свій родовід і не виключає, що його рід пов`язаний із родом Івана Мазепи.

"У мене дід козак, прадід козак. Мій родовід веде до Петра Івановича Калнишевського", – розповів Ющенко.

Президент повідомив, що мати останнього кошового отамана мала прізвище "Ющенко" і була уродженкою рідного села президента – Хоружівки.

"Моє село – козацьке", - запевнив Ющенко. Він зазначив, що землі цього села були власністю полковника Гамалії.

Президент також розповів, що під 11-им номером у Раді Мазепи теж стояв Ющенко. "Я думаю, що докопаюся до свого родоводу. Я дійшов до сьомого коліна. А недавно прийшло повідомлення зі Швеції, де обробляли архів гетьмана Мазепи. І там також знайшли родовід Ющенків", – сказав керівник держави.

"Я – козак, але головне не в цьому. Ми всі козаки, бо ми українці. Головне – у мене п’ятеро дітей, у мене чудова дружина, у мене був прекрасний батько, у мене прекрасна мама", – зазначив Ющенко.

"Я знаю, заради чого можна було б померти і я дуже добре знаю, заради чого треба жити. Я б дуже хотів бути зараз з Христинкою, Тарасиком, Софійкою, зі своїми онуками, але я знаю, що мій рід робить сьогодні велику справу для української нації. Тому зараз не треба думати про вільний час, а потрібно працювати на Україну", – додав президент. 

Раніше президент заявив, що напередодні чергових президентських виборів Україна опинилася перед складним політичним викликом, подібним з тим, що став перед Грушевським чи Мазепою.

Наводячи паралелі з української історії, він висловив переконання, що його політикою минулих 5 років "тішилися б Іван Мазепа, Тарас Шевченко, Іван Франко, Михайло Грушевський, Августин Волошин".

Читайте також:

Ющенко: Українська державність відновилася завдяки Львівщині

Ющенко: Мазепа би мною тішився

Ющенко "політав" на тренажері та "знищив" кількох ворогів

В’язні ГУЛАГу закликали підтримати на виборах Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: