Ющенко вважає, що 5 млн. га землі "вже вкрадено" (відео)

Із 31 млн. га землі сільськогосподарського призначення 5 млн. га "вже вкрадено і торгується при сприянні уряду", переконаний Ющенко.

Про це президент заявив на засіданні РНБО. Він також звинуватив уряд та правоохоронні органи (МВС, ГПУ та СБУ) в бездіяльності та сприянні розкраданню земель сільськогосподарського призначення. За його словами, у правоохоронних органів "не вистачає сміливості" довести до кінця хоча б одну справу щодо зловживань в земельній сфері.

Ющенко Тимошенко
УНІАН
"Ви продемонстрували повну беззубість і бездарність в роботі. Ви не знаєте, що робити – чи то красти і охороняти, чи охороняти, а потім красти," – заявив Ющенко.

Він також констатував високий рівень корупції в Держкомземі та небажання виконавчої і законодавчої гілок влади прийняти необхідні закони, державний земельний кадастр та вжити інших заходів для початку роботи легального ринку сільськогосподарської землі.

"Вибачте, ми вже всіх собак в Україні поставили на облік, а землі – ні, бо є вигода", - сказав він.

Президент підкреслив, що результатом сьогоднішнього засідання РНБО можуть стати звільнення певних посадових осіб, які причетні до незадовільної ситуації в земельній сфері.

Нагадаємо, що МВС у 2008 році викрило понад 2,4 тис. злочинів, пов'язаних із земельними відносинами, серед них 1678 - з приватизацією землі. До кримінальної відповідальності притягнуто 1153 посадові особи, 298 - посадовців органів влади та 212 - місцевого самоврядування. До адміністративної відповідальності притягнуто 253 посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави. Сума збитків за розслідуванням кримінальних справ становить понад 529 млн. грн., з яких 462 млн. грн. відшкодовано.

За матеріалами Служби безпеки України, протягом 9 місяців цього року порушено 79 кримінальних справ щодо фактів недотримання вимог чинного законодавства у сфері землекористування, з них 25 - хабарництво.

Цього року прокурорами порушено 808 кримінальних справ, з яких 420 направлено до суду, опротестовано понад 5,4 тис. незаконних актів із земельних питань. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 3,3 тис. службових осіб, з яких 322 - посадовці органів державного контролю. Завдяки втручанню прокурорів повернуто майже 10 тис. га землі.

ВідеоЮщенко вважає, що 5 млн. га землі "вже вкрадено"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: