Ющенко вважає Тимошенко та Януковича "дуже небезпечними"

Президент розкритикував прем'єра за звільнення міністрів її уряду та побачив у цій справі слід Януковича.

Президент Віктор Ющенко вважає, що тенденція відставок міністрів чинного уряду свідчить про тісну змичку двох "дуже небезпечних сил" - Блоку Тимошенко та Партії регіонів.

Про це глава держави заявив під час круглого столу з головними редакторами ЗМІ Харківської, Полтавської, Сумської та Дніпропетровської областей.

На переконання Ющенка, "симбіоз" БЮТ і ПР ініціює Блок Тимошенко шляхом звільнення міністрів, обраних за квотою фракції "Наша Україна - Народна самооборона". Президент впевнений, що таким чином БЮТ спрощує свій діалог з Партією регіонів.

"Це може розігруватися як карта нових інтересів. Це проект, який розробляється щоденно", - наголосив Ющенко. Він ще раз звинуватив Тимошенко в тому, що в Кабміні їй потрібні не колегіальні партнери, а "уряд пустих крісел".

Президент переконаний, що політика колегіальності в уряді вже замінена "на політику однієї особи". "Ця політика дає право на тотальну імпровізацію, право на одноосібні дії прем'єр-міністра", - сказав Ющенко.

"Те, що не відбулося у вересні минулого року та травні поточного - а саме формування широкої коаліції та розподіл влади між двома політичними силами на 20 років наперед - це не є легенда. Це є правда, і це є загроза", - також наголосив глава держави.

Також Ющенко висловив переконання, що Тимошенко вигідно "вибивати з уряду міністрів із державницькою позицією". Такі міністри, на його думку, мають найменше перспектив залишитися в уряді, який очолює Тимошенко.

Окремо президент висловив стурбованість ситуацією щодо ймовірного звільнення з посади міністра освіти і науки Івана Вакарчука.

"Сьогодні під загрозою перебування на посаді є, на мій погляд, один із дійсно українських міністрів освіти. Ми починаємо бути свідками того, як піднімається ціла хвиля цькування по політиці тестування. Це неправильно", - додав глава держави.

Нагадаємо, у вівторок, 23 червня, Верховна рада задовольнила заяву про звільнення міністра транспорту та зв'язку Йосипа Вінського. Він подав у відставку через категоричну незгоду з низкою рішень і позицій Тимошенко.

В той же день Партія регіонів внесла на розгляд ВР постанову про звільнення голови Міносвіти Івана Вакарчука. "Регіонали" звинуватили його у непрофесіоналізмі та руйнуванні системи освіти.

Крім того, у ВР зареєстровані постанови про звільнення міністра юстиції Миколи Оніщука, міністра культури Василя Вовкуна, міністра промпромисловості Володимира Новицького, міністра агрополітики Юрія Мельника та віце-прем’єра Івана Васюника.

Зараз кілька місць у Кабміні вже вакантні. Крім посади міністра транспорту та зв'язку, з якої пішов Вінський, це посади міністрів фінансів, оборони, закордонних справ.

Разом із тим, партія "Наша Україна" погрожує відкликати з уряду міністрів, призначених за квотою фракції НУ-НС.

Читайте також:

Через три дні НСНУ обіцяє розвалити уряд і коаліцію

Луценко розкрив змову Ющенка та Партії регіонів

Рада готується звільнити ще шістьох міністрів

Вінський: Тимошенко вважає свою команду гноєм

ВідеоЮщенко про ПР і БЮТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: