Ющенко: я подавав, подаю і буду подавати руку російському керівництву

Ющенко заявив, що буде подавати руку російському керівництву, "не хилячи голову", доки не "переможе здоровий глузд".

Президент України Віктор Ющенко називає "епізодами" непорозуміння у відносинах між Україною та Росією.

Про це він сказав, виступаючи з лекцією про міжнародне становище України перед викладачами та студентами Київського інституту міжнародних відносин.

"Те, що ми не маємо російського посла, – це епізоди, і переконаний, що здоровий глузд тут переможе. І я десятки разів подавав, подаю і буду подавати руку російському керівництву – не хилячи голову, не зраджуючи принципи формування незалежної політики держави. І давати ще раз і ще раз шанс на розвиток нормальних відносин", - наголосив Ющенко.

Президент зауважив, що відносини з Росією не можна було назвати простими й за попереднього керівництва країни.
Водночас він наголосив на важливості розвитку нормальних дипломатичних контактів з Росією. "Це є наш стратегічний партнер, з сусідом завжди потрібно жити добре, і моя політика якраз в цьому й полягає", - наголосив президент, додавши, що вона може не сприйматись, але є незмінною. "Для того, щоб рано чи пізно завоювати серця тієї влади, яка це не приймає. Я переконаний, що ми маємо два народи, які мають велику спадщину, і ці відносини будуть розвиватися", - сказав Ющенко.

Разом із тим він підкреслив, що буде великою помилкою, якщо Україна не збагне, що на західному кордоні є не менш важливий стратегічний партнер України - Європейський Союз. "Інтегруватися до нього сьогодні, можливо, не самий вдалий час, коли найбільшим європейським скептиком є сама Європа, і особливо стара Європа. Але це не означає, що у нас не має бути амбіцій рухатись цією дорогою", - наголосив він.

Ющенко зауважив, що Україна має використовувати кожну можливість для розвитку відносин з Європейським Союзом.
Він нагадав, що сьогодні завершується робота над Угодою про асоціацію з ЄС. "Це одна із найсильніших угод, яку коли-небудь підписував Європейський Союз з європейською країною не членом ЄС", - сказав Ющенко.

Він прогнозує, що вже через два-три місяці ця угода буде підписана. Ющенко нагадав, що політична частина документу практично готова, а економічна – щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС готова на 80%.

Водночас глава держави переконаний, що Україна має інтегруватись до Європи також і шляхом проведення реформ, які б утверджували в країні європейські стандарти життя.
Крім того, він повторив свою тезу щодо важливості інтеграції до системи європейської колективної безпеки. "Українська незалежність і європейська колективна безпека - це тотожні поняття, це аналогія. Ми не можемо мріяти про вічну Україну, вільну і незалежну, якщо ми не будемо знаходитись під покровом європейської колективної безпеки", - наголосив президент.

Підсумовуючи дипломатичні здобутки України, він підкреслив, що"за п’ять років ми досягли кардинальних успіхів, кардинальних змін у зовнішніх зносинах".

Крім вищезазначеного розвитку відносин з ЄС, Ющенко також нагадав, про скасування США поправки Джексона-Венніка, про вступ України до Світової організації торгівлі.

Читайте також:

Порошенко: зустріч Ющенка і Мєдвєдєва залежить від позиції Росії

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Мєдвєдєв відмовився зустрічатися з Ющенком

Мєдвєдєв поскаржився американцям на Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: