Ющенко: Янукович кинув виклик мільйонам українців

Ющенко вважає, що обов’язок влади – продемонструвати твердість у відстоюванні національних інтересів, а не йти на поступки Росії, яка нічого не обіцяє взамін.

Колишній президент Віктор Ющенко розцінює дане в Москві главою держави Віктором Януковичем зобов’язання переглянути рішення про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері і Романові Шухевичу як поступку національними інтересами.

Про це повідомляє сайт “Нашої України”.

"Розвиток українсько-російських відносин на засадах взаємної поваги і партнерства є пріоритетом зовнішньої політики України. Проте перший офіційний візит президента Януковича до Москви не продемонстрував кроків до розв’язання ключових проблем двосторонніх відносин.

Натомість його результати посилили у суспільстві тривогу – чи не приховує гасло про "поворот" в українсько-російських взаєминах односторонніх поступок всупереч національним інтересам України", - переконаний Ющенко.

Він наголосив: "Російська сторона не подала будь-яких сигналів щодо перегляду кабальних для України газових контрактів, щодо реалізації важливих економічних проектів, з облаштування спільного кордону, без якого неможливий безвізовий режим з Євросоюзом. Москва продовжує демонструвати жорстку і послідовну політику, добиваючись зміни зовнішнього і внутрішнього курсу України з метою підпорядкування українських національних інтересів російським".

"Для цього використовуються економічні інструменти у вигляді втягування у митний союз, військові – відмова від виведення Чорноморського флоту РФ з української території. Але в останні роки посилилось і пряме втручання у внутрішні справи України під гаслами "захисту прав російськомовних громадян" та "недопущення переписування історії". На жаль, президент Янукович не зміг нічого протиставити такій політиці російської сторони", - констатував Ющенко.

"Знаковою поступкою національними інтересами є публічне зобов’язання напередодні святкування 65-ї річниці Перемоги Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні переглянути рішення про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері і Роману Шухевичу", - підкреслив лідер "Нашої України".

Ющенко вкотре наголосив: "Для мільйонів громадян України Степан Бандера і Роман Шухевич були і залишаються національними героями, незважаючи на всі зусилля радянської пропаганди. Вони були лідерами збройної боротьби за незалежність, що розгорнулася в ході Другої світової війни. Їх тривалий опір гітлерівському і сталінському режимам спирався на широку народну підтримку у багатьох регіонах України. І в наш час незалежність залишається високою цінністю для українського суспільства. Не випадково, саме Степан Бандера увійшов до першої трійки у всенародному рейтингу "Великих Українців".

"Спроба перегляду рішення української держави про вшанування цих героїв – це виклик мільйонам її громадян – усім хто, сповідує ідеали незалежної демократичної європейської України", - вважає Ющенко.

"Слабка, розділена Україна вигідна деяким політикам і ззовні і всередині. Але українським громадянам потрібна вільна, сильна і справедлива Україна. Потрібна держава, що чує їх сподівання, а не бажання закордонних політиків. За неї вони голосують на всіх виборах і сподіваються від глави держави розуміння своєї відповідальності перед нацією", - додав він.

"Обов’язок влади – продемонструвати твердість у відстоюванні національних інтересів. Найперший серед них – збереження і зміцнення єдності країни навколо її європейського вибору, подолання політичної і економічної кризи. Україна вимагає від глави держави такого розуміння і виконання свого обов’язку", - підсумував Ющенко.

Читайте також:

Європейські націоналісти опротестують резолюцію Європарламенту по Бандері

Янукович відбере у Бандери звання Героя до 9 травня

Діаспора закликала Януковича захистити честь Бандери

Янукович: всі шляхи ведуть до Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: