Ющенко з бюджетом Тимошенко пішов до суду

Президент звернувся до КСУ з приводу конституційності ст.86 закону про держбюджет-2009.

Президент Ющенко звернувся до Конституційного суду для вирішення питання конституційності статті 86 закону про державний бюджет на 2009 рік (щодо обмеження права Національного банку одноосібно здійснювати рефінансування комерційних банків), повідомляє прес-служба глави держави.

Частиною другою статті 86 закону зупинено дію частини другої статті 36 та пункту 1 частини першої статті 42 закону про Національний банк України щодо встановлення і зміни ставки рефінансування та визначення порядку надання кредитів комерційним банкам для підтримки ліквідності (рефінансування комерційних банків) Національним банком одноосібно.

У своєму конституційному поданні президент спирається на попередні рішення КСУ, в яких суд дійшов висновку, що зупинення законом про державний бюджет дії інших законів, внесення змін до інших законів, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає низці норм Конституції. 

Як відомо, 26 грудня Верховна рада ухвалила бюджет на 2009 рік. Бюджет передбачає доходи на рівні 237,5 мільярда гривень, витрати на рівні 265,6 мільярда гривень і граничний дефіцит 31 мільярд гривень.

Ющенко 29 січня підписав бюджет на 2009 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: