Ющенко захищає українську газову трубу від Росії

Президент висловив жорстку позицію з приводу належності газотранспортної системи України.

Належність газотранспортної системи Україні не може піддаватися сумніву, вважає президент. Зокрема, у зв`язку з питанням про розподіл власності колишнього СРСР, ініційованого на переговорах щодо кредиту від Москви.

Така позиція президента Віктора Ющенка є чіткою і жорсткою, повідомив заступник глави секретаріату президента Андрій Кислинський.

Він зазначив, що на переговорах у Москві щодо надання Україні 5 млрд. дол. кредиту російська сторона висунула низку політичних умов, серед яких – вимога ратифікації угоди про так званий "нульовий варіант" розподілу майна СРСР.

"Хоча історія цього питання налічує 17 років, жоден український високопосадовець за часи незалежності не взяв на себе відповідальності погодитися з позицією Росії. Адже йдеться про типово "братський" розподіл майна СРСР, за яким РФ нібито бере на себе борги Союзу в обмін на відмову решти колишніх республік від претензій на будь-яке майно СРСР", - сказав заступник голови Секретаріату.

За словами Кислинського, "у специфічних умовах, які склалися в українсько-російських міжурядових відносинах після підписання газових контрактів, термін "відмова від майна СРСР" може набути загрозливого звучання".

"Експерти не виключають сценарію, за яким статус "майно СРСР" може бути застосовано і до газотранспортної системи України. Наприклад, у результаті судового рішення, адже практика рейдерських атак набула поширення як в Україні, так і в Росії", - наголосив він.

"Зважаючи на те, що українське законодавство забороняє приватизацію ГТС та її використання як застави, під час переговорів у Кремлі обговорювалися інші сценарії отримання контролю над українською трубою. Фактично, "московський" кредит може відкрити шлях до їх реалізації. Навряд чи Тимошенко цього не розуміє", - підкреслив Кислинський.

Він також не розуміє, чому Тимошенко ініціює експертизу підписаних у її присутності газових контрактів через місяць після того, як вони були підписані, а не до того.
Крім того, Кислинський зазначив, що попри слова Тимошенко про те, що для покриття дефіциту держбюджету вона офіційно звернулася до низки країн, на даний момент "жодна інша країна, крім Росії", не підтвердила отримання такого звернення українського уряду.

Нагадаємо, минулого тижня ЗМІ повідомили, що уряд України намагається отримати від Росії кредит на суму 5 млрд. дол. Як повідомило джерело газети "Дзеркало тижня", російська сторона чекає від української ратифікації угоди про так званий "нульовий варіант".

9 лютого Мінфін РФ повідомив, що Україна просила у Росії кредит у 5 млрд. дол., але офіційного звернення поки не надходило.

Президент на засіданні РНБО заявив, що вважає неприпустимим надання згоди України на "нульовий варіант" задля отримання російського кредиту. Водночас Юлія Тимошенко спростувала можливість підписання кредитної угоди з Росією на умовах "нульового варіанту".


Читайте також:
США готові надати Україні кредит
Богословська вимагає порушити проти Тимошенко кримінальну справу
Тимошенко відхрестилась від "нульових угод"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: