Ющенко захистив сиріт та інвалідів від міністра освіти

Президент доручив Міносвіти розібратись з проблемою недобросовісної конкуренції при вступі до вузів, не скасовуючи пільги.

Президент Віктор Ющенко виступає проти запропонованого Міністерством освіти та науки скасування соціальних пільг при вступі до вузів.

"Доступ до вищої освіти для дітей з багатодітних родин, сиріт, інвалідів – це правильно і чесно", - сказав Ющенко на нараді з підготовки до навчального року 2009-2010.

У той же час він заявив, що знає про проблему конкуренції при вступі до вузів на бюджет пільговиків з низьким рівнем знань і абітурієнтів з високими балами, отриманими за результатами зовнішнього тестування.

Ющенко повідомив, що він доручив міністру освіти Івану Вакарчуку знайти механізм і врегулювати це питання.

"Я таке доручення міністру дав, у колі фахівців ви маєте запропонувати, як вирішити це питання, щоб воно не накладалося як проблема для дітей, які отримали найвищі бали на тестуванні й мають право пріоритетного вибору, з іншою концепцією - доступності вищої освіти для певних соціальних категорій", – повідомив він.

Ющенко вважає, що діти з високими балами повинні мати можливість реалізувати своє право вибору спеціальності, інакше ключова ідея введення зовнішнього тестування буде загублена.

Нагадаємо, про необхідність скасування низки пільг заявляв міністр освіти та науки Іван Вакарчук. Втім, він також висловив сумнів у такому скасуванні, адже пільги визначаються відповідними постановами вищих органів влади та законами.

Разом із тим, за словами батьків багатьох абітурієнтів, цього року в Україні побільшало несправжніх пільговиків, які мають підроблені медичні довідки або свідоцтва про перемоги на олімпіадах.

Читайте також:

Міносвіти хоче скасувати всі пільги для абітурієнтів

Українські вузи окупували "липові" пільговики

Вакарчук бореться проти людей "з печерним мисленням"

Міносвіти позбавило медалістів пільг при вступі

ВідеоЮщенко про проблеми при вступі у вуз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: