Ющенко закликав створити Міжнародний трибунал над злочинами комунізму

Президент вирішив скористатися судовим рішенням по Голодомору і засудити злочини комунізму в європейському масштабі.

Президент Віктор Ющенко ініціював створення Міжнародного трибуналу над злочинами комунізму.

Глава держави висловив переконання, що визнання Київським апеляційним судом радянських керівників винними в здійсненні геноциду українського народу, організації Голодомору в 1932-1933 роках, стане прецедентом для зміни підходів до визначення геноциду народів у міжнародному праві.

"Керуючись статутом Нюрнберзького міжнародного трибуналу 1946 року, міжнародної конвенції "Про попередження злочину геноциду й покарання за нього" 1948 року, міжнародної конвенції "Про незастосування строків давності до злочинів, скоєних проти людства" 1968 року, законом України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", статтею 442 Кримінального кодексу України, Президент України ініціює створення Міжнародного трибуналу над злочинами комунізму", - повідомили в прес-службі Ющенка.

З цією метою президент звернувся до лідерів держав Східної Європи, що постраждали від комуністичних режимів (зокрема, до лідерів Росії, Польщі, Грузії, країн Балтії), з пропозицією підписання міжнародної угоди про створення такого трибуналу.

"Ідеологія й практика сталінізму повинні бути засуджені так само, як були засуджені ідеологія й практика нацизму", - переконаний Ющенко.

Він також підкреслив, що ухвалення рішення про Голодомор судом є свідченням того, що Україна йде шляхом цивілізованих країн, які ставлять поза законом будь-який злочин проти людства й людини.

На думку глави держави, це рішення суду також є ознакою того, що в Україні стверджуються загальнолюдські цінності, оскільки такого роду злочини відповідно до міжнародного законодавства не мають строку давності.

Нагадаємо, 13 січня Апеляційний суд Києва визнав керівників радянського тоталітарного режиму винними в геноциді українців - Голодоморі 1932-33 років. Винними було визнано Йосипа Сталіна (Джугашвілі), В'ячеслава Молотова (Скрябіна), Лазаря Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубара та Менделя Хатаєвича.

Кримінальну справу було закрито у зв'язку зі смертю названих людей.

У свою чергу, голова Державної думи Росії Борис Гризлов назвав судове рішення політичним і спрямованим на те, щоб посваритися з Росією.

Читайте також:

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Постраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації від іноземних країн

Російська Держдума списала Голодомор в Україні на неврожай

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: