Ющенко закликав світову спільноту створити Конституцію Землі

Віктор Ющенко готовий курувати створення екологічної Конституції Землі, оскільки, на його думку, Україна знає, як боротися з потеплінням.

Віктор Ющенко пропонує створити екологічну Конституцію Землі, яка б стала основою для нової світової екологічної політики в XXI столітті.

Про це глава української держави заявив у вівторок у відеозверненні до учасників зустрічі високого рівня з питань зміни клімату в Нью-Йорку. Сам ролик можна побачити на сайті президента.

"Україна закликає світ почути цю вимогу і почати нехай складну, але вкрай необхідну, мудру і ретельну підготовку сучасних правил життя людини на Землі - документа загальних норм і обов'язків, який би став екологічної Конституцією Землі", - сказав Ющенко.

За його словами, екологічна Конституція могла б стати основою для нової світової екологічної політики в XXI столітті, закріпити обов'язки людей і народів перед природою та подбати про раціональне використання ресурсів, неприпустимості забруднень і знищення навколишнього середовища.

"Україна віддана своїм зобов'язанням, включаючи рамкову конвенцію ООН з боротьби зі змінами клімату та її Кіотський протокол", - запевнив Ющенко.

"Ми розробили безперервний ряд щорічних кадастрів викидів парникових газів і неухильно керуємося Національним планом із встановлення. Зараз ключова задача для всіх нас - успішно завершити міжурядові переговори з новим "посткіотським" механізмом, - додав він.

Ющенко зробив акцент на тому, що вже на сьогоднішній день існує потреба у справедливому, ефективному та науково обґрунтованому механізмі поліпшення клімату в світі.

Він також висловив упевненість в тому, що світова спільнота на чолі з ООН здатна підтримати пошуки альтернативних джерел для природних ресурсів - від екологічно чистої енергетики ядерної до сонячної.

"У той же час ми ніколи не втомимося нагадувати людству про Чорнобиль. У 2011 році виповниться 25 років з моменту найбільшої за всю історію техногенної катастрофи. Гострота її впливу і загрози не зникла, не дивлячись на час і заспокоєння", - підкреслив Віктор Ющенко. Він запевнив, що українська сторона дбає про вдосконалення системи безпеки Чорнобильської атомної станції.

При цьому, за його словами, Україна цінує всю міжнародну підтримку і закликає всіх партнерів довести справу до кінця і завершити добудову нового безпечного об'єкта "Укриття". "Нові загрози знищення людства полягають не тільки в конфліктах. Вони виходять від нашого ставлення до природи, яка дала нам життя. ООН має стати гарантом екологічної безпеки Землі і людства. Щиро сподіваюся, що наші з вами спільні зусилля будуть успішними і нас міцніше за все об'єднає мудрість і бажання життя ", - підсумував Ющенко.

Нагадаємо, 16 вересня в штаб-квартирі Об'єднаних націй в Нью-Йорку відкрилася чергова, 64-та сесія Генеральної асамблеї ООН, присвячена зокрема глобальному потеплінню.

Читайте також:

У Нью-Йорку відкрилася 64-та сесія Генасамблеї ООН

Льодовик, занесений до списку ЮНЕСКО, тане з величезною швидкістю

Глобальне потепління щороку вбиває 300 тисяч людей

Обама розповів про наближення катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: