Президент закликав українців по-новому подивитися на Мазепу

У столиці гетьмана Івана Мазепу вшановують у Національній опері.

Віктор Ющенко
У рамках відзначення 370-ї річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи президент Віктор Ющенко відвідав культурно-просвітницький захід "Мазепинський вечір", що відбувся у Національній опері.

У виступі президент зазначив, що сьогодні Україна вперше на державному рівні відзначає день народження великого гетьмана.

Ющенко зазначив, що жоден інший діяч української історії не викликав більшого зацікавлення і гостріших дискусій у світі.

Водночас президент висловив упевненість, що Україна ще не оцінила велич цього гетьмана на належному рівні. Серед причин такої ситуації Ющенко, зокрема, назвав масштабність особистості гетьмана і стереотипи, які нав`язувалися протягом століть.

Ющенко нагадав, що у період гетьманства Мазепи Україна пережила політичну стабілізацію й економічне піднесення, розквіт церковно-релігійного життя, національної культури та освіти.

Крім того, за його словами, Мазепа дав приклад боротьби за Україну наступним поколінням, заповів їм свою ідею і свою мету.

"Я прошу увесь український народ подивитися на власне минуле чистим поглядом", – закликав Ющенко.

Натомість у Сімферополі майже сто проросійських активістів провели акцію протесту проти святкування 370 річниці гетьмана на державному рівні.
Під будівлею представництва президента у Криму Мазепу піддали анафемі, а потім запропонували охочим висловити своє ставлення до гетьмана. До найпопулярнішої зброї Російської громади – курячих яєць – сьогодні додали ще й коров'ячий гній.

Детальніше про те, як вшановували пам’ять українського гетьмана – дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

У Києві представили садиби минулого

Мазепа і Карл ХІІ з'явилися на Чернігівщині

Як поляки українську святиню рятували

"Мазепа-фест" у Полтаві
 

ВідеоМазепинський вечір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: