Ющенко закликав відновити історичну правду про Мазепу

Президент взяв участь в урочистостях, присвячених 370-й річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи.

У рамках відзначення 370-ї річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи президент Віктор Ющенко у селі Мазепинці на Київщині поклав квіти до пам'ятника гетьману та взяв участь у молебні, який провів патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

"Сьогодні вшановуємо будівничого держави, мудрого політика, дипломата і полководця, талановитого поета, покровителя освіти і мистецтв, захисника нашої віри", - сказав Ющенко, додавши - йдеться, безумовно, також про відновлення справедливості та правди про цього видатного діяча.

"Іван Мазепа - не зрадник. Іван Мазепа - захисник рідної землі. Іван Мазепа повстав задля України і рідної землі... Пора остаточно розвіяти облудні міфи про начебто зраду Івана Мазепи", - сказав Ющенко, наголосивши, що протягом віків його патріотичний вчинок надихав українських патріотів до боротьби за незалежність України.

"Не одне століття ім'я Мазепи стирали з пам'яті народної... Імперія робила це з однією метою - знищити саму ідею незалежності України, перетворити її на підвладну територію без минулого і майбутнього. Але ми не піддалися, ми вистояли, ми перемогли", - сказав президент.

Він нагадав, що Іван Мазепа більше двох десятиліть був гетьманом України. "Це були особливі роки - роки відродження з Руїни, роки піднесення національного і державного життя України", - переконаний Ющенко. При цьому він нагадав про розквіт української архітектури, освіти, церкви завдяки підтримці гетьмана.

Президент особливо відзначив зусилля гетьмана Мазепи щодо створення з козацької старшини нової, державницької еліти та перетворення українського козацтва на потужне регулярне військо.

"У 1704 році Івану Мазепі вдалося об'єднати правобережну і лівобережну частини України в єдину державу... Україна оживала як країна європейської культури і традиції", - зазначив Ющенко, додавши, що мрією гетьмана була самостійна, шанована в Європі Українська держава.

Говорячи про важливість відновлення історичної правди про гетьмана Мазепу, глава держави нагадав, що ще на зорі незалежності України в Мазепинцях було встановлено перший пам'ятник видатному землякові, а два роки тому в селі збудували дерев'яну козацьку церкву Святого Миколая Чудотворця. Також у Батурині було встановлено ще один пам'ятник Мазепі, створено музей гетьмана та інші споруди, пов'язані з його військовою діяльністю.

"Найбільшим визнанням праведності гетьмана Мазепи стала незалежна Українська держава", - наголосив Ющенко.

У заході взяли участь голова Київської обласної держадміністрації Віра Ульянченко, міністр культури і туризму Василь Вовкун, міністр оборони Юрій Єхануров, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, народні депутати, представники місцевої влади, козацьких організацій.

Читайте також:

Закон про імпічмент набуде сили завтра

Ющенко пообіцяв модернізувати "Нашу Україну"

Ющенко допускає, що Конституцію змінять ще при його каденції

Ющенко і Тимошенко погодилися повертатися додому одним літаком

ВідеоЮщенко про Мазепу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: